• شناسه خبر: 3762

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: راهیابی ۵۱ دانش آموز خوزستانی به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری کشور

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از راهیابی ۵۱ دانش آموز خوزستانی به مرحله کشوری سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری خبر داد. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ، مهدی رفیعی صبح امروز دوشنبه( ۷ مرداد ۹۸ )در گفتگو با روابط عمومی اظهار کرد: سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری سال جاری در ۳ سطح مدرسه شهرستان و استان برگزار شد و پس از داوری آثار در دبیرخانه های استانی سراسر کشور آثار برگزیده به دبیرخانه کشوری مسابقات ارسال شده است.

وی با اشاره به رشته های رقابتی این دوره از جشنواره کشوری عنوان کرد:  دانش آموزان سراسر کشور در ۵ حوزه هنرهای آوایی و هنرهای نمایشی، هنر های دستی و تجسمی، آفرینش های ادبی و پژوهشی و بخش رسانه ها و فضای مجازی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

رفیعی با اشاره به برگزیدگان خوزستانی این دوره از رقابت‌های کشوری عنوان کرد: ۲ هزار و ۵ دانش‌آموز برگزیده از س

راسر کشور به مرحله نهایی مسابقات فرهنگی هنری در اردوگاه شهید باهنر تهران دعوت شدند. از این تعداد ۵۱ دانش آموز خوزستانی ها توانستند با پیشی گرفتن از سایر رقبا به این مرحله راه پیدا کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: سه نفر از دانش آموزان برگزیده خوزستانی در رشته داستان نویسی در مرحله کشوری حضور دارند. همچنین در رشته رسانه و فضای ۸ نماینده از خوزستان حضور دارند.

وی ادامه داد: در هر کدام رشته های طراحی با مداد، قلم فلزی، تصویرسازی، طراحی پوستر، مقاله پژوهشی، تکنوازی سنتور، تار و کمانچه، مستند، پویانمایی و قالیبافی تنها یک نماینده از خوزستان در مرحله کشوری حضور خواهد داشت. همچنین در رشته شعر خوزستان ۲ نماینده خواهد داشت.

رفیعی افزود: در رشته سرود تلفیقی نیز بالغ بر ۲۲ دانش آموز خوزستانی در مرحله کشوری با دانش آموزان سایر استان ها به رقابت می پردازند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در پایان با اشاره به بازی زمانی برگزاری مسابقات در مرحله کشوری عنوان کرد: برگزیدگان سراسر کشور که به مرحله کشوری این دوره از مسابقات را یافتن می بایست بیست و دوم مرداد تا ۲۲ شهریور ماه در اردوگاه شهید باهنر حضور یافته و با سایر دانش‌آموزان به رقابت بپردازند. در این مرحله ۹۸۹ دانش آموز پسر و ۱۰ هزار و ۱۶ دانش آموز دختر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی در پایان گفت: مسابقات فرهنگی و هنری بستر خوبی برای تجلی استعدادهای هنری دانش آموزان است. برگزاری مسابقات این چنینی در راستای علمی به مفاد سند تحول بنیادین و یا حرکت در راستای ساحت تربیت زیباشناختی و هنری این سند بالادستی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست