• شناسه خبر: 3791

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: کسب رتبه سوم کشوری هفتمین المپیاد ملی دادرس توسط دانش آموزان خوزستانی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از کسب رتبه سوم کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری طرح ملی دادرس توسط دانش آموزان دختر خوزستانی خبر داد. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت:

 

به گزارش شهرنوشت ، مهدی رفیعی پیش از ظهر امروز سه شنبه (۸ مردادماه ۹۸ ) اظهار کرد: هفتمین دوره رقابت های طرح ملی دادرس ۲۹ تیر تا ۳ مردادماه و  با حضور ۳۱ تیم دانش آموزی از سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

وی با اشاره به حضور دو تیم ۱۴ نفره دانش آموزان خوزستانی در این دوره از رقابت های کشوری، خاطرنشان کرد: در این مرحله از مسابقات طرح ملی دادرس تیم دانش آموزان دختر ناحیه ۱ اهواز موفق شدند در بین  بیش از  ۵۰۰ دانش آموز دختر شرکت کننده در این رقابت ها رتبه سوم تیمی را کسب کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: دانش آموزان شرکت کننده در این مرحله از مسابقات در قالب رشته های پناه گیری و خروج ایمن، حمایت حیاتی پایه (BLS)، کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، احیای قلبی و ریوی (  CPR) ، اسکان اضطراری (چادر زنی) و اطفای حریق با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رفیعی در پایان یادآور شد: برگزاری المپیادهای این چنینی نقش مهمی در آماده سازی دانش آموزان برای روزهای سخت و اضطراری ایفا می کند و به نوعی تاب آوری جامعه در برابر بحران های طبیعی را افزایش می دهد.

منبع : روابط عمومی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست