• شناسه خبر: 3471

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در آیین اختتامیه طرح جوانه ها : سند تحول بنیادین قانون اساسی آموزش و پرورش است/توسعه جامعه مرهون توسعه نیروی انسانی است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: همه فعالیت های آموزش و پرورش بر مدار سند تحول بنیادین به عنوان یک قانون اساسی قرار دارد. توسعه جامعه بدون توجه نیروی انسانی امری ناممکن است. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت:

به گزارش  شهرنوشت ، مهدی رفیعی پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۹۸ در آیین اختتامیه طرح جوانه ها با بیان اینکه نیروی انسانی اساسی ترین ساختار هر جامعه را تشکیل می دهد، اظهار کرد: برای توسعه متوازن می بایست کشورها به مقوله نیروی انسانی توجه ویژه داشته باشند که البته این توسعه تنها از طریق توجه ویژه به آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد کلیدی و تاثیرگذار محقق می شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش خوزستان در راستای برقراری عدالت آموزشی، توضیح داد: توجه به مناطق کم برخوردار از اولویت های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است. در این راستا اقدامات گسترده ای با همکاری سایر نهادها در استان در حال انجام است که یکی از آنها طرح بورسیه تحصیلی دانش آموزان مناطق کم برخودار است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در این طرح ۱۲۵۰ نفر از دانش آموزان مناطق روستایی، عشایری و کم برخودار بورس ۱۰ میلیون ریالی دریافت می کنند. البته این دانش آموزان از میان یک جامعه آماری ۱۲۰ هزار نفر و بر اساس آزمون جامع انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش تبدیل به مسئله اول استان شده است؛ توضیح داد: با هم افزایی های صورت گرفته بین دستگاه های مختلف در استان و نیز حمایت های بی دریغ شخص استاندار به حمدالله آموزش و پرورش به دغدغه همت مسئولین تبدیل شده است.

 

رفیعی افزود: توسعه یافتگی از مسیر آموزش و پرورش توانمند می گذرد و این مهم تنها با تلاش و پشتکار آحاد جامعه در راستای کمک به مجموعه تعلیم و تربیت در راستای پیشبرد اهداف خود محقق می شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه مهمترین وظیفه آموزش و پرورش را تربیت انسان توسعه یافته دانست و گفت: مهمترین ویژگی های انسان توسعه قانون گرایی، خلاقیت گرایی و احترام به جامعه مدتی است که آموزش و پرورش می تواند نقش فعالی در رسیدن به این هدف ایفا کند.

 

وی در پایان با تاکید بر لزوم توجه به مفاد سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: تربیت محوری و انسان سازی اولویت اول آموزش و پرورش است که برای رسیدن به این مهم این نهاد می بایست در مسیر سند تحول بنیادین حرکت کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست