• شناسه خبر: 4426

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: استخدام یک هزار و ۱۹۸ معلم از طریق آزمون استخدامی/حق التدریس ها جذب می شوند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان درباره تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی در آموزش و پرورش خوزستان گفت: براساس قانون تا سال ۱۴۰۰ باید تکلیف آنها مشخص شود، اما براساس تجاربی که خودم دارم این نیروها جذب خواهند شد. ...

پیمان نجف پور -شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ مهدی رفیعی دهکردی شامگاه شنبه ( ۹ شهریور ماه ۹۸ ) در نشست خبری با خبرنگاران در نمایشگاه هفته دولت اظهار کرد : حدود ۱۱ هزار و ۱۰۰ مدرسه در استان داریم که در آن یک میلیون و هزار نفر دانش آموز و نوآموز مشغول تحصیل هستند .

وی افزود : ۵۷ هزار معلم و ۵۱ هزار کلاس در خوزستان وجود دارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش تصریح کرد : دشواری اداره کردن این تعداد کلاس ،دانش آموز و معلم بر کسی پوشیده نیست ،اما آموزش و پرورش خوزستان این حجم از جمعیت را اداره می کند .

رفیعی دهکردی یادآور شد : این اقداماتی که ما انجام می دهیم و همکاران پیش از ما در چارچوب وظایف آموزش و پرورش انجام وظیفه کردند .

وی گفت : آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین مسئولیت تعلیم و تربیت مباحث کلی را دارد و این برخلاف انتظار کسانی است که کار آموزش و پرورش را تنها در نمره و معدل می‌بینند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد : آموزش و پرورش کار تربیت عمومی را پیگیری می کند ، اگر بپرسید تربیت عمومی چیست ؟ باید بگویم مطلوب های اولیه هر خانواده از فرزندانشان است ، اینکه فرزندانشان دروغ نگویند و راستگو باشند ،قانونمند ،صبور ، با تلاش و ویژگی های این چنینی که خانواده انتظار دارند و مسئولیت تربیت آنها به عهده آموزش و پرورش است ، همچنین در کنار این امر وظیفه تعلیمی خود را نیز دنبال می کند .

رفیعی دهکردی با اشاره به رتبه آوری دو تن از دانش آموزان خوزستانی در کنکور سراسری یادآور شد: خوشبختانه با پیگیری همکاران ما در آموزش و پرورش و خانواده آنها برای اولین بار رتبه یک ریاضی و نهم علوم تجربی را در اهواز داشتیم.

وی اضافه کرد: همچنین در بخش مسابقات فرهنگی و هنری نیز ۶۱ رتبه کشور داشتیم که تنها ۳۵ رتبه، رتبه اول بودند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در بحث مسابقات قرآنی ۴۱ رتبه کسب کردیم به طوری که ۱۵ رتبه اول و قهرمان قهرمانان مسابقات قرآنی از خوزستان بود.

رفیعی دهکردی افزود: در مسابقات پژوهشی دختران نیز مقام اول و در مسابقات ورزشی افتخارات خیلی خوبی داشتیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد : از مسئولین و رسانه خواهش میکنیم که از این موفقیت های فرهنگی حمایت کنند و ما قول می دهیم این موفقیت ها ادامه داشته باشد ، به شرطی که از حمایت اجتماعی و پشتوانه فرهنگی جامعه برخوردار شویم .

وی با اشاره به آزمون استخدامی این نهاد در استان توضیح داد: آموزش و پرورش براساس قانون می تواند به چند صورت نیروی مورد نیاز خود را جذب کند که یکی از این روش ها برگزاری آزمون استخدامی و دانشگاه های تربیت معلم است.

رفیعی دهکردی خبر داد: امسال ۵ دانشگاه تربیت معلم با ۲ هزار دانشجو به جرگه تربیت و تعلیم می پیوندند، البته قرار بود دو هزار و ۴۰۰ نفر باشند اما به دلیل محدودیت های قانونی امکان فراهم نشد.

وی یادآور شد: یک هزار و ۱۹۸ نفر هم از طریق برگزاری آزمون استخدامی انتخاب می شوند که در شهریور ماه ثبت نام و در مهرماه برگزار می شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: دارندگان مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.

وی با اشاره به سرنوشت و تکلیف نیروهای حق التدریسی در آموزش و پرورش در خوزستان گفت: براساس قانون تا سال ۱۴۰۰ باید تکلیف نیروهای حق التدریسی مشخص شود، اما براساس تجاربی که خودم دارم این نیروها جذب خواهند شد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست