• شناسه خبر: 4638

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در جمع روسای مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اعلام کرد: سازماندهی نیروی انسانی اولویت اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان/ثبت نام بیش از ۹۵۸ هزار دانش آموز خوزستانی در سامانه سناد تاکنون/ راه اندازی اتاق اولیا و مربیان در سراسر مدارس استان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از ضرروت اولویت بخشی به سازماندهی و صدور ابلاغ ، ثبت نام ۹۵۸ هزار و ۹۵۶دانش آموز در سامانه متمرکز ثبت نام تحت عنوان "سناد" و راه اندازی اتاق اولیا مربیان در سراسر مدارس استان خبر داد ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ، مهدی رفیعی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۸ در گردهمایی روسای مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان با تاکید بر ضرورت راه اندازی اتاق های اولیا و مربیان در سراسر استان،  اظهار کرد: برای افزایش میزان مشارکت اولیا در حوزه های عملکردی تعلیم و تربیت برنامه های گسترده ای تدوین شده است زیرا یکی از مهمترین راه های ارتقای شاخص های آموزشی استفاده از ظرفیت فکری و مشورتی اولیای دانش آموزان است.

وی در ادامه با اشاره به ثبت نام ۹۵۸ هزار و ۹۵۶ دانش آموز در سامانه سناد، خاطرنشان کرد: اولویت اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان ثبت نام کلیه دانش آموزان خوزستانی است. با اجرای طرح جامع نظارت بر روند ثبت نام در قالب پروژه مهر بخش اعظمی از این هدف محقق شده است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: مطالبه گری کیفی در حوزه های آموزشی و پرورشی به انجمن های اولیا و مربیان مدارس سراسر استان محول می شود. با افزایش مشارکت پذیری نهاد انجمن اولیا و مربیان می توان شاهد رشد و ارتقای شاخص ها در همه سطوح بود.

رفیعی در عین حال با تاکید بر لزوم کیفیت بخشی به گفتمان سازمانی در سطح مناطق  نواحی آموزش و پرورش استان، توضیح داد: همه متولیان تعلیم و تربیت در سراسر استان می بایست با استفاده از راهبردهای عملکردی از رویکرد نمره محوری به سمت رویکرد تربیت محوری در مناطق حرکت کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی در سطح مناطق و نواحی استان به صورت یک اولویت عملکردی دنبال می شود. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته همه مناطق و نواحی استان می بایست با نظارت بر روند صدور ابلاغ بر اجرای هر چه منسجم تر روند صدور ابلاغ همکاران نظارت کنند.

وی در ادامه مهمترین راهبرد مجموعه تعلیم و تربیت استان در خصوص نیروی انسانی را دو نوبته کردن مدارس دانست و عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت مدارس و همچنین ارتقای مشارکت معلمان می توان شاهد مرتفع شدن بخش اعظمی از چالش نیروی انسانی در خوزستان بود.

وی در پایان یادآور شد: همه بخش های آموزش و پرورش برای آغاز باشکوه سال تحصیلی بسیج شده اند. امیدواریم امسال همه دانش آموزان خوزستانی مهری باشکوه را تجربه کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست