• شناسه خبر: 5040

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در آئین نواختن زنگ گردشگری : بازدید از اماکن مذهبی بستـری برای تحقق تربیت اعتقادی در دانش آموزان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: تربیت عمومی ارتباط مهمی با حوزه گردشگری دارد و بازدید از اماکن مذهبی به تحقق تربیت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی در دانش آموزان کمک می کند. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ مهدی رفیعی دهکردی صبح روز شنبه( ۶ مهرماه ۹۸ ) در آئین نواختن زنگ گردشگری گفت : تربیت عمومی بخشی از تربیت است که باید در حوزه های اجتماعی شکل بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموز باید محیط اجتماعی خود را بشناسد و اطراف خود را مطالعه کند، گفت: دانش آموزان ما باید از این توانایی برخوردار باشند که  ضمن شناخت دقیق هویت، ارزش های ملی، محیط زیست و میراث کهن خود به تعامل با مردم بپردازند و به پیشینه تاریخی خود  افتخار کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه تربیت عمومی در ۶ ساحت صورت می گیرد، گفت: این نوع تربیت ارتباط مهمی با حوزه گردشگری دارد. زیر بنایی ترین بخش تربیت، تربیت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی است که با دیدن اماکن مذهبی و تاریخی و آشنایی با آداب و رسوم مردم بخشی از اهداف تربیتی در دانش آموزان تحقق پیدا می کند.

وی تربیت سیاسی اجتماعی و آشنایی با سبک های زندگی مردم را از دیگر محورهای تربیتی دانست و اظهار کرد: تربیت اقتصادی و حرفه ای نیز با بهره گیری از گردشگری در حوزه اماکن اقتصادی و کارخانجات می تواند کمک شایانی به حوزه گردشگری کند.

رفیعی گفت: ایران بدون شک یکی از کشورهایی است که از زیباترین اماکن تاریخی و اقلیمی برخوردار است که این بستر مناسبی در حوزه گردشگری به شمار می آید .

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال  با اشاره به اینکه تربیت زیستی یکی دیگر از بخش های مهم ساحت های تربیتی به شمار می آید، ادامه داد: این بخش از تربیت از طریق پژوهش های میدانی دانش آموزان تحقق پیدا می کند.  دانش آموزان ما باید تحقیق کردن را یاد بگیرند و  امیدواریم بتوانیم با اجرای برنامه هایی نظیر زنگ گردشگری به این ضرورت اساسی در مدارس و در بین دانش آموزان توجه کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست