• شناسه خبر: 2118

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان: تقاضای انتقالی سالیانه هفت هزار نیروی فرهنگی از خوزستان

تقی زاده افزود: اجباری کردن پیش دبستانی دلایلی همچون وجود دانش آموزان دو زبانه در خوزستان و جلوگیری از بازماندن کودکان از تحصیل دارد. ...

شهر نوشت :

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه سالیانه هفت هزار نفر نیروی فرهنگی تقاضای انتقال از خوزستان را دارند، گفت: برای ماندگاری این افراد باید مشوق هایی را در خوزستان ایجاد کرد.
به گزارش شهرنوشت و نقل از ایرنا ؛ محمد تقی زاده چهارشنبه در گردهمایی معلمان حق التدریس جدید عشایری و مسئولان و مدیران آموزش عشایر خوزستان در تالار مهتاب اهواز بیان کرد: برای ماندگاری معلمان و فرهنگیان اقداماتی از جمله جذب فرزندان آنان در آموزش و پرورش انجام شده است.
وی درادامه با بیان اینکه از اولویت های آموزش و پرورش خوزستان توجه به مقطع پیش دبستانی است، گفت:در ۲ سال گذشته با اجباری شدن دوره پیش دبستانی رتبه خوزستان در شاخص جذب نوآموزان در این دوره از ۱۸ به اول کشور ارتقا یافت و امسال ۱۰۵ هزار نوآموز در خوزستان جذب دوره پیش دبستانی شدند.
تقی زاده افزود: اجباری کردن پیش دبستانی دلایلی همچون وجود دانش آموزان دو زبانه در خوزستان و جلوگیری از بازماندن کودکان از تحصیل دارد.
وی همچنین گفت: امسال بالغ بر چهار هزار نفر در آموزش و پرورش خوزستان جذب شدند که کمک شایانی به کاهش آمار بیکاری در خوزستان دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان درادامه اظهارکرد : معلمان در کنار تدریس باید مهارت های زندگی و ارزش های اخلاقی را به دانش آموزان بیاموزند تا درآینده جوانانی کارآمد در جامعه وجود داشته باشد.
مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان نیز با بیان اینکه ۱۴هزار دانش آموز عشایر در ۶۵۰ آموزشگاه در خوزستان در حال تحصیل هستند گفت: امسال آموزش و پرورش عشایر خوزستان با ۱۱ هزار ساعت کسری نیروی انسانی روبه رو بود و هر معلم باید به جای ۲ معلم تدریس می کرد.
حمید قنبری در ادامه افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون یکصد مدرسه در مناطق عشایری خوزستان احداث، و یکصد کانکس جای مدارس چادری را گرفت؛ سه مرکز شبانه روزی دخترانه و یک مرکز شبانه روزی پسرانه نیز در این مدت راه اندازی شد و بر اساس تفاهم نامه ای که با بنیاد قلم چی منعقد شده مقرر شده که ۱۰ مدرسه دیگر در مناطق عشایری خوزستان احداث شود.
وی گفت: در ۲ سال گذشته با اجباری شدن دوره پیش دبستانی یک هزار و ۸۰۰ نوآموز وارد این مقطع شدند که با پوشش این جمعیت ۲۵۰ مربی پیش دبستانی نیز جذب شد.
امام جمعه موقت اهواز نیز گفت: معلمان در آموزش به دانش آموزن دقت کنند و با مطالعه به دانش آموزان تدریس کنند.
حجت الاسلام میر احمد رضا حاجتی افزود: از داشته های علمی و دینی که در کشور وجود دارد برای آموزش دانش آموزان استفاده نمی شود؛ متاسفانه تنها از اسم اسلام استفاده می کنیم و از آموزه های دینی اسلام برای آموزش به کودکان و نوجوانان استفاده نمی کنیم.
یک میلیون دانش آموز در خوزستان در بیش از هشت هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست