• شناسه خبر: 5988

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان: دفاتر تسهیلگیری، تسهیلگر رفع مشکلات سکونت های غیر رسمی هستند

محمد صادق کریمی کیا گفت: دفاتر تسهیلگری با ارتباط موثر با معتمدین و مردم به دنبال ساماندهی مناطق غیررسمی و حل مشکلات این مناطق هستند. ...

به گزارش شهرنوش: محمد صادق کریمی کیا، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در حاشیه مراسم رفع مشکلات تثبیت اراضی و املاک کوی ملاشیه که در مسجد حضرت ابوالفضل العباس محله کوی ملاشیه برگزار شد، عنوان کرد: در چند سال اخیر با راه اندازی دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در مناطق غیررسمی و فاقد امکانات به دنبال حل مشکلات این مناطق و دسترسی مردم به امکانات براساس عدالت اجتماعی شدیم و گام های موثری در توانمندسازی مناطق کم برخوردار برداشته شد تا زیست بهتر در این مناطق شکل گیرد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان با تاکید به نقش دفاتر تسهیل گیری بر حل مسایل مناطق کمتر برخوردار اضافه کرد: دفاتر تسهیلگیری در طول چندسال اخیر، اولویت های محل استقرار را شناسایی و براساس ارتباط با معتمدین، بزرگان و همچنین با مردم خدمات بیشتری را در این مناطق به مردم ارائه کنند.
وی ادامه داد: راه اندازی و بهره برداری از دو پروژه  مهم فرهنگی مثل کتابخانه ابن سکیت و دفتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین راه اندازی دفتر آموزش های فنی و حرفه ای از جمله اقدامات مهم اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با همراهی و همکاری دفاتر تسهیلگیری بود.
کریمی کیا اضافه کرد: با بررسی موضوع املاک ساکنین منطقه ملاشیه توسط اداره کل امور اجتماعی استانداری خوزستان، دفاتر تسهیلگیری روند صدور اسناد برای خانه های منطقه ملاشیه را با مشارکت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و همراهی مردم آغاز کرد و یک گام بزرگ خدمت رسانی  در حوزه سند دار کردن املاک منطقه ملاشیه شکل خواهدگرفت.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان به نقش بازر دفاتر تسهیلگری اداره کل امور اجتماعی استانداری خوزستان در مساله صدور اسناد مالکیت پرداخت و اظهار داشت: در طول این مدت دفاتر تسهیلگری با شناسایی و همراهی با تیم های نقشه برداری  و کارشناسان اداره کل ثبت و اسناد و ارتباط موثر بین مردم و دولت توانست عمده تنش های در این مراحل را حل نماید و در جای که مشکلاتی در مسیر اجرای عملیات پیش می آمد با هماهنگی با مردم و دستگاه های مرتبط به حل آن ها می پرداختند.
کریمی کیا با اشاره به آغاز عملیات صدور سند تا دو هفته دیگر گفت: مردم منطقه ملاشیه باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را کرده تا با حداقل هزینه صورت می گیرد خانه های خود را سند دار کنند. سیاست دولت در اجرای این پروژه این است مردم با حداقل هزینه املاک خود را سند دار کنند. در صورتی که خانواده ای از این فرصت استفاده نکند و در این اقدام که بصورت جمعی در حال اجرا هست، مشارکت نکنند، مجبور خواهند بود بعدا بصورت فردی و با هزینه گزاف خانه های خود را سند دار نمایند.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به سیاست دولت در مناطق کم برخوردار اشاره کرد: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در اجرای عدالت اجتماعی و بالا بردن سطح کیفی زیست مردم مناطق استان از تمامی ظرفیت ها استفاده خواهد کرد و در این راه با ایجاد و تقویت دفاتر تسهیل گیری و توسعه محلی گام های بلندتری در مسیرتوسعه همه جانبه در این مناطق برخواهیم داشت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست