• شناسه خبر: 5419

مدیرکل زندان های استان خوزستان خبر داد:تامین و توزیع بیش از ۳۰۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند زندانیان استان

مدیر کل زندانهای استان خوزستان اظهار کرد :در ماه مبارک رمضان و در اجرای رزمایش مواسات ،بیش از سه هزار خانواده زندانیان نیازمند استان بسته های حمایتی-معیشتی دریافت نمودند. ...

شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی زندان های خوزستان علیرضا بابایی به مناسبت ۵ خرداد ، روز ملی حمایت از خانواده زندانیان با اعلام این خبر گفت: پنجم خردادماه مصادف با روز ملی حمایت از خانواده زندانیان است ، این روز گرامی داشته میشود و فعالیتهای حمایتی متعددی در آن برای کمک به خانواده های زندانیان و فرهنگسازی این رویکرد در اجتماع انجام می پذیرد زیرا این خانواده ها در معرض انواع آسیب های اجتماعی، فرهنگی، روانی و اقتصادی قرار دارند.

مدیرکل زندان های خوزستان افزود: بی شک اکثر خانواده های زندانیان  هیچ نقشی در ارتکاب جرم ازسوی فرد بزهکار ندارند اما حقیقت تلخ این است که این خانواده ها  در زمره اولین قربانیان جرم و جنایت در جامعه محسوب میشوند.

وی خاطر نشان کرد : بر اساس تحقیقات و آمار ها، بشتر این خانواده ها بی بضاعت و در نبود سرپرست خانواده و نان آور خود ، نیازمند حمایت مبرم در ابعاد مختلف هستند ؛هر چند سازمانها و نهادهای حمایتی درحد بضاعت این خانواده ها را تحت پوشش قرار داده یا از خدمات حمایتی خود برخوردار می کنند، اما این کمک ها بخش کوچکی از نیازهای آنان را پوشش میدهد و این خانواده ها در معرض آسیب های مختلف قرار دارند و حتی در اغلب موارد ؛ در  تامین حداقل نیازهای زندگی  دچار بحران های جدی هستند.

علی رضا بابائی گفت:  امسال با پدیده و بیماری منحوس و فراگیر کووید ۱۹  در جامعه مواجه هستیم که شرایط زندگی مردم را دچار مشکل نموده است، این مشکلات برای خانواده های زندانیان افزونتر از سایرین  است زیرا در نبود سرپرست خانواده ، مشکلات آنها بویژه در حوزه

معاش و تامین مایحتاج زندگی  صد چندان می گردد.

وی خاطر نشان ساخت: در این راستا طی  سه مرحله ؛ اول در آستانه ماه مبارک رمضان ، دوم دهه اول ماه مبارک رمضان و سومین مرحله دهه  سوم ماه مبارک با همکاری و مشارکت انجمن های حمایت زندانیان مرکز استان و شهرستان ها ،مشارکت موثر کمیته امداد امام (ره) و خیرین بیش از ۳ هزار بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی و بهداشتی متناسب با جمعیت خانواده ها ؛ تهیه و  بین بیش از ۳۰۰۰ خانواده‌ نیازمند زندانیان بی‌بضاعت توزیع گردید.

نائب رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان مرکز خوزستان افزود: در این راستا  هدایای ارزشمند اهدائی مقام معظم رهبری که بواسطه پیشنهاد ریاست معزز قوه قضائیه، عنایت رهبری معظم و با محوریت بنیاد مستضعفان تامین و مختص خانواده های زندانیان توزیع شد، کارتهای خرید  مجموعاً با اعتباری بالغ بر بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ؛ برکت بخش زندگی افزون بر ۳۰۰۰ خانواده  نیازمند زندانیان خوزستان گردید.

مدیرکل زندان های خوزستان در خاتمه خاطرنشان ساخت :گرچه ایام با شیوع ویروس منحوس و مرموز کرونا ،شرایط اجتماعی و روال عادی زندگی را در بخش‌های مختلف جامعه تحت تأثیر قرار داده، اما مردم مومن و همیشه در صحنه و همچنین نیکوکاران و خیرین از این مشکل نیز سرفراز بیرون آمدند و جلوه هائی از انفاق و نوع دوستی را رقم زدند و مستمندان و جامعه را تنها نگذاشتند ، ما نیز تلاش خواهیم کرد تا ان شاءالله با برنامه‌ریزی لازم این کمک های مومنانه در طول ایام مختلف سال جمع آوری و بین خانواده‌های نیازمند زندانیان توزیع گردد.

گفتنی است تعدادی از کارتهای اعتباری اهدائی مقام معظم رهبری ویژه خانواده های نیازمند زندانیان بی بضاعت به همراه بسته های معیشتی در غالب کمکهای مومنانه  توسط مدیر کل زندان های خوزستان به خانواده های زندانیان در چند شهرستان و مرکز استان اهداء شد. همچنین در سراسر استان نیز تیمهای متشکل از نیکوکاران، مدیران و رؤسای زندانها و مددکاران زندان ، مدیران عامل و کارکنان انجمن های حمایت زندانیان این کمک ها را به خانواده های تحت پوشش و نیازمند رساندند.

مرحله دوم اعطای کمکهای مومنانه به خانواده های نیازمند زندانیان بی بضاعت

مرحله سوم اعطای کمکهای مومنانه به خانواده های نیازمند زندانیان بی بضاعت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست