• شناسه خبر: 1285

معاون وزیر ورزش : متفاوت‌ترین فضایی که جامعه ورزش می‌تواند در آن حضور پیدا کند مناطق عملیاتی است

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس می تواند متفاوت ترین منطقه ای باشد که جامعه ورزش در آن حضور پیدا کند. ...

شهر نوشت به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان ، 

سیدعبدالحمید احمدی در حاشیه بازدید از منطقه عملیاتی والفجر هشت که امروز (پنجشنبه۹ آذرماه۹۶) انجام شد در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: جامعه ورزش هم نیاز دارد که در فرصت های مناسب با حوزه های فرهنگی مختلف آشنا شود و باتوجه به این موضوع به اعتقاد من، حوزه های عملیاتی مناطق دفاع مقدس یکی از تاثیرگزارترین و مهمترین مناطقی است که هر جمعی در آن جا حضور پیدا کند، تحت تاثیر آن فضا و شرایط قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این مناطق یاد آور هشت سال دفاع مقدس، رشادت ها، ایثارها و از خودگذشتگی ها است و این مناطق برای خود یک فرهنگ دارد. ورزشکاران و جامعه ورزش در محیط های مختلف ورزشی حضور پیدا می کنند ولی به نظر من این مناطق می تواند متفاوت ترین منطقه ای باشد که جامعه ورزش می تواند در آن حضور پیدا کند؛ یک فضای فرهنگی و معنوی خاصی بر این مناطق حاکم است و روح شهدا و حضور آن ها در این جا کاملا حس می شود.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: حضور در این مناطق می تواند باعث تقویت روحیه استقامت، پایداری، گذشت و ایثارگری شود که همه ما به آن ها نیاز داریم. هدف ما هم این بود که با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران کشور و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و همچنین فدراسیون های ورزشی، بتوانیم این شرایط را برای جمعی از منتخبین قهرمانان ورزشی ایجاد کنیم که از نزدیک در این فضا قرار بگیرند و برداشت خودشان را داشته باشند. راویان هم حضور دارند که ایثارگری و رشادت رزمندگان در عملیات های مختلف را توضیح می دهند.

وی عنوان کرد: به نظر من هر کسی که در این منطقه و محیط حضور پیدا می کند، حتما یک برداشت معنوی خاصی خواهد داشت و تحت تاثیر این فضا و شرایط قرار خواهد گرفت؛ هدف ما هم این بود که این زمینه و بستر را برای ورزشکاران فراهم کنیم.

احمدی گفت: دوستان ما در اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و اداره ورزش و جوانان آبادان تمام تلاش خود را داشته اند و برنامه ریزی خوبی کرده اند و امیدواریم که یک سفر خاطره انگیز برای تمام ورزشکاران باشد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست