• شناسه خبر: 5224

منتخب مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی : دولتمردان برای مهار بحران گرانی به جای نظام آماری ، وارد نظام عملی شوند

مجتبی یوسفی اظهار کرد : دستگاه های مسئول بازار برای کنترل بحران فعلی ، به جای نظام و ساختار آماری به صورت جدی وارد نظام و سازه کار عملی و عملکردی شوند . ...

شهرنوشت :

منتخب مردم اهواز ،حمیدیه ، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وظیفه نمایندگان آن هم در شرایط سخت کنونی که مردم حتی مشکلات معیشتی دارند ، مطالبه گری است، خاطرنشان کرد : دستگاه های مسئول اعم از وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان تعزیرات حکومتی که وظیفه نظارت و تنظیم بازار را دارند باید به جای گفتار درمانی، وارد عمل شوند و از چارچوبی که جزو اختیارات آنها است در راستای کنترل شرایط استفاده کنند.

یوسفی ادامه داد : ما در این وزارتخانه‌ها و همچنین در هیئت دولت شاهد هستیم که تمام گرانی ها ، تنها به یک مصاحبه در خصوص چرایی گرانی اتفاق افتاده است بسنده می کنند، در صورتی که وظیفه قانونی آنها نظارت و رفع گرانی است .

وی افزود: با توجه به اینکه در تمام دنیا از نظر فروش نفت و هزینه‌های تولید با رکود روبرو هستیم ، به چه دلیلی  با وجوداین  میزان افزایش قیمت مواد غذایی و … روبرو باشیم، این گرانی‌ها توجیهی ندارد و حاوی پیام خوبی نیست و نشان از مافیایی دارد که با افزایش قیمت‌ها باعث کوچک شدن سفره مردم و ایجاد مشکلات در تأمین کالاهای اساسی آنها شده است .

منتخب مردم اهواز با بیان اینکه با ادامه این روند نا امیدی در بین مردم به وجود می‌آید، تاکید کرد : برای حل افزایش نجومی قیمت خودرو مردم می‌توانند از خرید خودرو خودداری کنند اما نمی‌توانند مواد غذایی که نیاز روزانه آنهاست را تهیه نکنند، لذا باید ستاد تنظیم بازار به وظیفه خود عمل کند ،زیرا ادامه ی این روند موجب تداوم ناامیدی و ناامنی در جامعه خواهد شد ..

یوسفی در پایان گقت : در مجلس جدید سعی می‌شود به جای اولویت قرار دادن دعواهای سیاسی و مصوبات غیر ضروری که در مجلس دهم بسیار به آن پرداخته شده به مشکلات و اولویت‌های مردم توجه ویژه شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست