• شناسه خبر: 3180

نخستین گام برای گام دوم از خوزستان شروع شد / انتصاب جوانترین شهردار کشور؛ نوشتاری از علیرضا عبدالله نژاد

شهردار جوان، ارزشی و انقلابی اهواز، دیگر شهردار صندلیهای لوکس و مبلمان های اتوکشیده ی مدیریتهای بی تکلف نیست؛ شاعری است که، کلمه کلمه، سروده های دلنگرانی و طوفان زده در برهوت برجای مانده از کارون خروشان را جاری می کند ...

شهرنوشت :

“مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعالان جوان ، در همه ی میدانهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین المللی و نیز در عرصه های دین و اخلاق و معنویت و عدالت، باید شانه های خود را به زیر بار مسئولیت دهند، از تجربه ها وعبرت های گذشته بهره گیرند . نگاه انقلابی و روحیه ی انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته ی اسلامی بسازند.   مقام معظم رهبری، بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی  “در فضای بهت زده ی رسانه  از بسیاریِ اخبارِ بی هویت و بی ارزش هیج چیز به اندازه ی یک خبر خوب و درست و البته مستند حال آدم را خوب نمی کند؛ چراکه دریافت اخبارِ واقعی و مستند،  تقریبا فقط برای اهل فن امکان پذیر گردیده و شاید برای کسانی که با فضای رسانه آشنا نباشند سخت و دشوار و تاحدودی هم غیر ممکن باشد. روزهای گذشته  یک خبر فوق العاده در رسانه ها منتشر شد:

 ” موسی شاعری به عنوان جوانترین شهردار کلان شهرهای ایران منصوب شد / فارس”

خبر بسیار ساده ،  جذاب و البته پرمفهوم بود . شنیدن این خبر بعد از جنجال های مربوط به اشتغال بازنشستگان و تلاش آنها برای استمرار خدمت حال و هوای خاصی به مخاطب می دهد چراکه کشور ما در سالهای زیادی درگیر یک چرخه ی مدیریتی بسته و مسن و بی توجه به مدیریت ریسک و جوانگرایی بود . روی دیگر اهمیت این خبر رویکرد گام دومی است که پس از بیانیه ی تاریخی رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای وایجاد فضایی انقلابی و معنوی همچون اوایل انقلاب در کشور شکل گرفته است؛ که دلسوزان واقعی برای اجرای منویات عظیم این بیانیه در کشاکشی مثبت قرار گرفته اند و مردم استان خوزستان هم که همواره خود را در خط مقدم جبهه های انقلابی و اسلامی احساس می کنند، این بار هم همچون دوران های  پرافتخار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نخستین گام را بسوی پیروزی برداشته اند .

شکستن تابوی جوانگرای برای مردم خوزستان همچون شیرینی دفاع در حضور بوی تلخ باروت و گلوله مفهومی غیر قابل فهم و غیرقابل تصور برای اهالی فرصت سوز و مصلحت اندیش است که همواره مصلحت اندیشی و نپذیرفتن ریسک را عقل گرایی و تکامل تفسیر می کردند در حالی که محصول عمل و پراتیک آنها چیزی جز فرسودگی بیشتر بافتهای اجتماعی و انسانی نبوده است .

مقدمه بسیار روشن است حرف از انتخاب شهرداری جوان بر مسند شهرداری کلان شهراهواز گرماخورده، باران زده و خاک بر پهلو نشسته است؛ که دیگر نای و توان هیچ بار اضافه ای همچون مصلحت اندیشی و عافیت طلبی سالخوردگان بی رمق را ندارد و تنها و تنها مدیریت جوانانه ی مومنانه ی انقلابی را طلب می کند که بیشترین توان ریسک و بحران پذیری را داشته باشند و نگاهی همچون تک تک مفاهیم جاری شده در اصول گام دوم را در مسند و کرسی بنشاند .

موسی شاعری را سالهاست که می شناسم، جوان و اهل مشورت با بزرگان و معتقد به بهره گرفتن از تجربیات ارزشمند گذشتگان است.  گام دومی و عاقبت اندیش است؛  و نگاهی فراتر از خود و ما بعد خود، به مفاهیم ارزشی و انقلابی دارد و این مهترین مقدمه ی ریسک است که سلف ایشان در تک تک مویرگ های دفاع مقدس بر زمین پرافتخار خوزستان نشانده اند تا امروز شاهد شکوفایی انقلابی باشیم که آنها برایش دل ها به دریا انداختند، غواصانی که در دلهای خود اندوه و شکوه تاریخ را بر صحنه صحنه ی کویرهای مجنونی اروند سرودند.

شهردار جوان، ارزشی و انقلابی اهواز، دیگر شهردار صندلیهای لوکس و مبلمان های اتوکشیده ی مدیریتهای بی تکلف نیست؛  شاعری است که، کلمه کلمه، سروده های دلنگرانی و طوفان زده در برهوت برجای مانده از کارون خروشان را جاری می کند تا شیرینیِ هماهنگیِ انقلاب و عشق بر سنگفرشهای نادری و آسفالتهای داغ سی متری و بیانهای رسوب زده ی پردیس و حفاری بنشیند تا کوی کویِ اهواز بزرگ را به چهارباغی آباد مبدل کند که مطمئنا این کمترین حقِ  مردم عزیز، کم توقع و پرطاقت اهوازی است.

حال که شهرداری اهواز همت بلند خود را با انتخاب جوانهای پرشور در مسندهای اجرایی آغاز کرده است؛ بدون شک بهترین راه برای موفقیت آنها توجه هربیشتر به خواست های مردمی است و با تلفیق این خواسته های به حق با مبانی و شعور انقلابی و اسلامی ثمره ای نیکو و ماندگار به بار خواهد آورد و در کنار این اتفاقات میمون و خجسته مطمئنا حمایت و توجه همه جانبه و ویژه ی  اهل رسانه بدون درنظر گرفتن مواضع سیاسی و منویات شخصی کمک بزرگی به اجرایی شدن این رویکرد برجسته و ارزشمند می کند.

به امید موفقیت شهردار جوان و توفیق ایشان در عملی کردن منویات مانیفست عظیم گام دوم انقلاب اسلامی

علیرضا عبدالله نژاد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست