• شناسه خبر: 2351

نشست صمیمانه اقوام خوزستانی در اهواز برگزار شد / آیت الله موسوی جزایری : اتحاد اقوام و عشایر خوزستانی زبانزد و درسی برای همگان است / استاندار خوزستان : وحدت بین اقوام در استان تقویت شود .

در این نشست بر ضرورت اتحاد و انسجام اقوام خوزستانی در جهت دستیابی به آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ، انقلاب اسلامی و توسعه متوزان استان خوزستان تاکید شد . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

همزمان با سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و به یمن این روز خجسته ؛  نشست صمیمی ائتلاف اقوام استان خوزستان با حضور تعدادی از سران و بزرگان طوایف ، عشایر و قبائل عرب ، بختیاری ، لر ، بهمئی ، بهبهانی ، شوشتری ، دزفولی و سایر اقوام خوزستانی به  میزبانی حاج ایوب لندی برگزار شد .
در این نشست که  آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز ، دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، آیت الله دکتر محسن حیدری نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند ، بر ضرورت اتحاد و انسجام اقوام خوزستانی در جهت دستیابی به آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ، انقلاب اسلامی و توسعه متوزان استان خوزستان تاکید شد.
آیت الله موسوی جزایری ضمن تقدیر و تشکر از میزبان این نشست ، با تاکید و سفارش به حفظ چنین پایگاه های مردمی وحدت بخش ، اظهار کرد : جمله معروف «خوزستان یک ایران کوچک است» را به دلیل وجود قومیت های گوناگون در این استان و وحدت بین آنها دانست و گفت : اتحاد اقوام و عشایر خوزستانی زبانزد و درس عبرتی برای همگان است.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ، با اشاره به اینکه بیعت با رهبر معظم انقلاب در حقیقت بیعت با امام زمان(عج) است ، بیان کرد : افتخار رهبری در سرباز امام زمان(عج) بودن است و بنده به نوبه خود از طرف رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت با عشایر خوزستان را اعلام می کنم.
امام جمعه اهواز با اشاره به آیه «الذین یبایعونک انما یبایعون الله یدالله فوق ایدیهم» ادامه داد : بیعت با امام زمان(عج) همانا بیعت با رسول خدا(ص) بیعت با خداوند است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه  اقوام خوزستانی  در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی دارند، گفت: اقوام همواره پشتیبانی مقتدر برای انقلاب بودند و با امام راحل بیعت کردند و در رأس امور قرار دارند.
زعیم حوزه های علمیه خوزستان با اشاره به اینکه اتحاد و یکپارچگی ملت ایران سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد،افزود : شاه دیکتاتور قصد اعدام امام خمینی(ره) را داشت اما علما و مراجع از چنین اقدامی جلوگیری و در نهایت به تبعید ۱۵ ساله امام منجر شد.
آیت الله موسوی جزایری جمهوری اسلامی ایران را جزیره ثبات ، امنیت و آرامش در منطقه برشمرد و افزود: اتحاد ملت ایران شاه را ساقط و حامیان آن را در موضع ضعف قرار داد و امام راحل را پیروزمندانه به کشور بازگرداند و این اتحاد و وحدت تا به امروز به ویژه در خوزستان میان عشایر و اقوام هویدا و آشکار است.
 استاندار خوزستان نیز در این مراسم حضور اقوام مختلف در این استان را فرصت و غنیمتی گران و ارزشمند برای خوزستان دانست و گفت: همواره شاهد اتحاد و وحدت اقوام مختلف در استان بوده ایم ، باید خوزستان را که رنگین کمانی از اقوام و طوایف مختلف است تقویت کنیم.
شریعتی ادامه داد : این نشست باعث تقویت وحدت و یکپارچگی بین اقوام مختلف در استان خوزستان می شود که در پیشرفت و توسعه استان اثر گذار است.
استاندار خوزستان بیان داشت : باید تلاش کنیم تا مشکلات موجود را در استان خوزستان حل کنیم و در مسیری گام برداریم که مطالبه مردم است.
وی ادامه داد : جمهوری اسلامی ایران با همدلی و تعامل اقوام مختلف به پیش می رود و این اتحاد موجب تقویت اقتدار ملی شده است.
در پایان این مراسم نیز ، هدیه نفیس معنوی به پاس عملکرد و زحمت های شبانه روزی استاندار خوزستان و تلاش در جهت همگرایی اقوام خوزستانی  توسط  آیت الله حیدری به نیابت از اقوام خوزستانی به دکتر غلامرضا شریعتی اهدا گردید .
همچنین شیخ حسن عبدالخانی نیز به نیابت از اقوام خوزستانی، هدیه نفیس معنونی به آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز به پاس زحمات بی شائبه معظم له در تقویت و همگرایی اقوام خوزستانی اهدا گردید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست