• شناسه خبر: 3755

نماینده مردم مسجدسلیمان،لالی،اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی خبر داد : پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات و وام های بلاعوض به خسارت دیدگان زلزله/ وزارت نفت جمعاً ۱۷۶ میلیارد برای بازسازی و ساخت مسکن در مسجدسلیمان هزینه می کند

علی عسگر ظاهری خبر داد: وزارت نفت برای بازسازی و ساخت مسکن در مسجدسلیمان،۱۷۶ میلیارد تومان هزینه میکند/۷۸ هکتار از زمین های ارتش برای ساخت مسکن در اختیار دولت قرار میگیرد/پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات و وام های بلاعو ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت : نشست ویژه بررسی چگونگی پرداخت خسارت به زلزله زدگان و تعیین تکلیف بافت فرسوده مسجدسلیمان به درخواست علی عسگر ظاهری با حضور وزیر نفت ، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس بنیاد مسکن کشور، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون وزیر مسکن و شهرسازی ، استاندار خوزستان ، فرماندهان ارتش ، معاون برنامه و بودجه استاندار خوزستان و جمعی دیگر ازمدیران در محل سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور برگزارشد.

 

ظاهری ضمن ابراز خوشحالی از مصوبات این جلسه برای رفع مشکلات مسجدسلیمان اظهار کرد: امروز و با همراهی مجموعه دولت از جمله دوست خوبم وزیر محترم نفت و مسئولین عزیز ارتش،تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات بافت های فرسوده گرفته شد که در نوع خود بی نظیر میباشد.

وی افزود :در این جلسه وزارت نفت متقبل شد مبلغ ۵۱ میلیارد تومان برای بازسازی و تکمیل ۵۰۰ واحد از واحدهای مربوط به جابجایی مناطق آلوده به نفت و گاز با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد به بالا هزینه کند.همچنین این وزارتخانه متقبل شد مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان از طریق فروش اموال خود برای ساخت مسکن جدید هزینه کند.

نماینده مردم مسجدسلیمان،لالی،اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی از همراهی ارزشمند ارتش نیز تقدیر کرد و گفت :در این جلسه همچنین مقرر شد ۷۸ هکتار از زمین های ارتش مسجدسلیمان برای ساخت مسکن در اختیار دولت قرار گیرد و دولت نیز در این جلسه مکلف شد که ما به ازای این مقدار زمین،برحسب نیاز ارتش در شهرهای مختلف،مسکن مهر در اختیار این نیروی نظامی قرار دهد.

ظاهری از پرداخت تسهیلات و وام های بلاعوض به حادثه دیدگان نیز خبر داد و گفت:در این جلسه همچنین مقرر شد مبلغ قریب به ۱۸۰ میلیارد تومان بصورت تسهیلات و وام های بلاعوض در اختیار حادثه دیدگان قرار گیرد تا بخشی از خسارات مادی این افراد پرداخت شود.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان همچنین گفت:همچنین مصوب شد تا اعضای همین جلسه هفته آینده با سفر به مسجدسلیمان،این مصوبات را پیگیری کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست