• شناسه خبر: 1453

وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح پنج پروژه بزرگ آموزشی در دزفول: آموزش و پرورش به نیروهای حق التدریس باتجربه نیاز دارد

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش کشور به نیروهای توانمند حق التدریس شاغل در مدارس نیاز دارد. ...

شهر نوشت :

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح (۵) پنج طرح بزرگ آموزشی که امروز( ۲۴ آذر ماه ۹۶) در دزفول برگزار شد ، گفت : اولویت استخدام درآموزش و پرورش با نیروهای حق التدریس با تجربه و توانمند است ، البته به شرط اینکه صلاحیت و شایستگی لازم را داشته باشند .

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکثریت نیروهای حق التدریس از تجربه لازم در امر تدریس برخوردارند ، ادامه داد : این افراد با فضای مدرسه و همچنین سایر امور مرتبط با فرآیند یاددهی – یادگیری بیش از افرادی که ازپشت میز دانشگاه میخواهند وارد آموزش وپرورش بشوند ، آشنایی دارند .

وی گفت : در دوسال گذشته ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را در دست بررسی داشتند که در این طرح تا حدود زیادی وظیفه وزارت آموزش و پرورش را درخصوص استخدام و به کارگیری نیروهای حق التدریس مشخص می کند .

بطحایی اضافه کرد : این طرح ظرف مدت دو ماه آینده به نتیجه خواهند رسید و ما بسیار امیدواریم با به سرانجام رسید این طرح شاهد برطرف شدن مشکلات این قشر از معلمان زحمتکش باشیم .

وی در این حال با اظهار اینکه آموزش و پرورش کشور به نیروهای حق التدریس با تجربه نیاز دارد ، خاطرنشان کرد : در شش سال آینده آموزش و پرورش کشور به شدت به نیروی انسانی نیاز دارد ودر صورتی که طرح مجلس به سرانجام نرسد این افراد می توانند امیدوار باشند ، تا در فرصتی دوباره از ظرفیت آنها در آموزش و پرورش استفاده شود .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان یاد آور شد : آموزش و پرورش متعلق به همه ی مردم کشور است و تنها با رویکرد مشارکتی می توان انتظار موفقیت از این نهاد داشت .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست