• شناسه خبر: 2616

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت : همه دانشگاه‌های ایران در حال فرسوده شدن هستند .

وزیر علوم با بیان این‌که دانشگاه‌های ایران در حال فرسوده شدن هستند، گفت: بیشتر دانشگاه‌های کشور انتظار دارند تا بودجه بیشتری در اختیار آن‌ها قرار بگیرد زیرا مسایل و مشکلات زیادی روی دست دانشگاه‌های کشور است. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

منصور غلامی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری امروز (۸ اسفندماه ۹۶) در حاشیه بازدید از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان در جمع خبرنگاران ، اظهار کرد: بازدید از این دانشگاه فرصت بسیار خوبی بود زیرا این دانشگاه به لحاظ سابقه تشکیل ، یکی از دانشگاه های قدیمی کشور است و مجموعه‌ای بوده که صرفاً برای آموزش‌های کشاورزی شکل گرفته است.

غلامی ادامه داد: برای بازسازی ساختمان‌های قدیم و همچنین احداث و تکمیل ساختمان‌های جدید دانشگاه رامین از سوی مدیریت این دانشگاه زحمات بسیاری کشیده شده است و امکانات آموزشی و پژوهشی نیز در این دانشگاه با کیفیت خوبی فراهم شده است.

وی تصریح کرد: لذا امیدواریم دانشجویان این دانشگاه هم با تلاش بیشتر بتوانند استفاده بیشتری از امکانات فراهم شده داشته باشند. با توجه به این‌که وسعت این دانشگاه زیاد است و در شرایط فغلی نیز زیبا است ، اما باید کار بیشتری در جهت زیباتر کردن این مجموعه انجام گیرد .

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری بیان کرد : وزارت علوم از دانشگاه‌های تخصصی که باید ماموریت‌های علمی تخصصی خاص خود را پیگیری کنند، قطعاً حمایت لازم را انجام خواهد داد.

غلامی افزود : مجموعه حمایت‌کننده دانشگاه‌ها در استان خوزستان، فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم با تلاش و امیدواری بیشتر وظایف تخصصی آن‌ها را به خصوص در زمینه پژوهش درباره رفع مشکلات و مسایل جامعه پیش ببریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص برنامه وزارت علوم برای کاربردی‌تر کردن آموزش در دانشگاه ها، گفت : دانشگاه‌ها طرح‌های مهارت‌افزایی خود را برای دانشجویان در رشته‌های تحصیلی خود آغاز کرده‌اند تا چیزی که امکان آموزش آن در کلاس نیست، در کارگاه‌های تکمیلی آموزش داده شود.

وی گفت : این کار در دانشگاه‌های مختلف آغاز شده و قرار است تا این طرح در همه دانشگاه‌های کشور اجرایی شود تا بتوانیم مهارت، امید و تخصص دانشجویان را ارتقا دهیم تا دانشجویان کارآفرین باشند.

غلامی در خصوص بحث پذیرش در دانشگاه‌های کشور و ساماندهی کنکور نیز اظهار کرد: بخشی از کنکور به عهده وزارت علوم است و در مجموع در حال بررسی و تلاش هستیم تا  مدل جدیدی را جهت پذیرش دانشجویان فراهم کنیم .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص بودجه دانشگاه‌های کشور و استان خوزستان نیز عنوان کرد : بودجه دانشگاه‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، مستقیما با دانشگاه‌ها مبادله می‌شود و وزارت علوم عموما پشتیبان برنامه‌های دانشگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: بیشتر دانشگاه‌های کشور انتظار دارند تا بودجه بیشتری در اختیار آن‌ها قرار بگیرد زیرا مسایل و مشکلات زیادی روی دست دانشگاه های کشور است.

وزیر علوم افزود : دانشگاه‌ها در تلاش هستند تا از ظرفیت خودشان برای کسب درآمد استفاده کنند تا در کنار بودجه‌های دولتی بخشی از مشکلات اساسی خود را با درآمدهای اختصاصی حل کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان با بیان این‌که همه دانشگاه‌های ایران در حال فرسوده شدن هستند، گفت: بازسازی دانشگاه‌ها بخشی از بودجه ای است که دولت آن را تامین می کند اما گاهی نیاز برخی دانشگاه‌ها بسیار بیشتر از آن بودجه است. در این زمینه امیدواریم در سال‌های آینده ردیف‌های مربوط به تعمیرات و بازسازی دانشگاه‌ها را تقویت کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست