• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2021-10-03
  • شناسه خبر: 9622

کلاهبرداری با عنوان فروش داروی کرونا در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی واتساپ اقدام به فروش داروی تقلبی کرونا کرده بود، خبر داد و گفت: شهروندان فریب تبلیغات کلاهبرداران با ترفند فروش داروی‌های ضد کرونا را نخورند. ...

به گزارش شهرنوشت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  پلیس فتا؛ سرهنگ کارآگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر اظهار کرد: یکی از شهروندان با مراجعه به این پلیس از کلاهبرداری در فضای مجازی شکایت کرده و بیان کرد: در شبکه اجتماعی واتساپ با فردی که ادعای فروش داروی ضد کرونا را داشت، آشنا شده و مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال برای خرید داروی کرونا به حساب وی واریز کردم، اما پس از دریافت محموله دارویی متوجه شدم که داروها تقلبی بوده و این فرد کلاهبردار می‌باشد.
وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی، با توجه به اهمیت موضوع که مرتبط با سلامتی شهروندان بود، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گفت و با انجام اقدامات تخصصی هویت متهم شناسایی و پس از کشف مخفیگاه وی، در عملیاتی غافلگیرانه این کلاهبردار سایبری دستگیر و در خصوص موضوع پرونده از وی تحقیق بعمل آمد.
این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در مواجهه با مستندات جمع‌آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا راهی به جز اعتراف نداشته و بزه انتسابی خود را پذیرفت. متهم انگیزه خود از فروش داروی تقلبی کرونا در فضای مجازی را درآمدزایی با سوءاستفاده از عدم آگاهی شهروندان عنوان کرد.
سرهنگ حسینی از معرفی متهم پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خبر داد و تصریح کرد: شهروندان دقت کنند که فروش هرگونه دارو و از جمله داروهای ضد کرونا در فضای مجازی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت .
رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشابه یا هرگونه مورد مجرمانه دیگر آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری اطلاع رسانی کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست