• شناسه خبر: 5466

یوسفی نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس:حل مشکلات معیشتی مردم در اولویت مجلس یازدهم است / رسیدگی به موضوعات فرعی ، مجلس را دچار روزمرگی می‌کند

نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه حل مشکلات معیشتی مردم در اولویت مجلس یازدهم است، گفت: توجه به تولید داخلی با تسهیل قوانین کسب و کار موجب افزایش ارزش پول ملی و بهبود وضعیت معیشتی مردم می‌شود. ...

پیمان نجف پور -شهرنوشت :

مجتبی یوسفی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت افتتاحیه مجلس یازدهم، گفت: مقام معظم رهبری همواره با ژرف نگری در بیاناتشان خط سیر نظام و کشور را مشخص می کنند. پیام اخیر ایشان به قوه مقننه هم دارای نکات بسیار مهمی برای نمایندگان در ابعاد فرهنگی و اقتصادی بود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نمایندگان می توانند با استفاده از ظرفیت نظارتی و قانون‌گذاری خود، گام های موثری برای حل مشکلات اقتصادی کشور بردارند، افزود: توجه به تولید داخلی موجب افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم شده و مردم هم به درآمدهای پایداری دست پیدا می کنند. مجلس با تسهیل قوانین کسب و کار و اصلاح برخی از قوانین دست و پا گیر می تواند از تولید ملی حمایت کرده و مانع قاچاق کالا شود.

قاچاق کالا تهدید جدی برای تولید ملی است

یوسفی با بیان اینکه، رقم قاچاق بین ۱۲ تا ۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که بسیار قابل توجه است، افزود: قاچاق کالا یکی از تهدیدهای جدی برای تولید ملی و تقویت بنیه اقتصادی کشور است.

قوانین مناطق آزاد و معافیت های مالیاتی باید اصلاح شود

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید براینکه خلا قوانین و وجود قوانین فسادزا تولید داخلی را از بین می‌برد، افزود: مجلس باید قوانین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معافیت های مالیاتی را اصلاح کند، چراکه امتیازاتی برای برخی از سودجویان ایجاد کرده که علاوه بر کسب سودهای میلیاردی به تولید ملی آسیب زده و زمینه بیکاری جوانان را فراهم می کنند.

شفافیت اقتصادی در گروی تحقق دولت الکترونیک است

وی با اشاره به اینکه مجلس باید قوانین سختگیرانه ای برای برخورد با مفسدین اقتصادی تصویب کند، اظهار کرد: ایجاد شفافیت اقتصادی در شرایط فعلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و رسیدن به این هدف بر اساس قانون برنامه ششم توسعه در گروی تحقق دولت الکترونیک است چراکه همه افراد می‌توانند به اطلاعات دقیق، قابل بهره برداری و پایش دسترسی داشته باشند.

یوسفی با تاکید بر اینکه دولت الکترونیک با شعار و مصاحبه محقق نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم باید بر اساس صحبت‌های مقام معظم رهبری موضوعات را به بخش‌های فرعی و اصلی تقسیم کند. موضوع اصلی امروز جامعه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بوده که با توجه کافی به تولید داخلی برطرف می‌شود. رسیدگی به موضوعات فرعی، مجلس را دچار روزمرگی کرده و در نهایت تصمیم هایی گرفته می شود که تاثیری در حل مشکلات اقتصادی جامعه نداشته و موجب نا امیدی مردم می‌شود.

#گام_دوم_انقلاب_مجتبی_یوسفی
#مجلس_یازدهم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست