• شناسه خبر: 3284

اجرای عملیات آهک پاشی با هدف حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان پس از سیلاب

توسط شرکت آبفا اهواز در حال انجام است: واحدهای عملیاتی آبفا اهواز طی تلاش شبانه روزی در سطح شهر با هدف حفظ محیط زیست اقدام به آهک پاشی در نقاط شهری دچار پس زدگی فاضلاب و تجمع رواناب ها پس از سیلاب می نمایند. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت:

 

به گزارش شهرنوشت ، این عملیات ها با تمرکز برروی نقاط حاد از جمله خیابان های گلبهار پردیس،خیابان مریم ۱۲کیانشهر و منطقه عین۲ با هدف  قلیایی کردن محیط جهت جلوگیری از رشد عوامل میکروبی ،بیولوژی و… انجام می گردد.

عملیات تخلیه فاضلاب و آب های سطحی راکد و شستشوی نقاط یادشده با شیر اهک ۲۰درصد به طور مستمر در این راستا در حال اجرا است.

با توجه با اینکه پس زدگی فاضلاب در مناطق یادشده به دلیل افزایش حجم و دبی رودخانه کارون امری ناگزیر می باشد لذا جهت پیشگیری از بروز مخاطرات زیست محیطی و سلامت شهروندان،  عملیات شستشو توسط شیر آبه  ای با غلظت دو برابر( تقریبا بالای ۴۰درصد)  جهت ماندگاری بیشتر انجام می شود.

همچنین در بسیاری از مکانها با توجه ظرفیت محدود شبکه در برابر ورود رواناب ها و برگشت آب رودخانه ، حجم پس زدگی ها بالاست  بنابراین در اولین مرحله به منظور ته نشینی لجن وفضولات ، آهک بصورت بذر پاشی تزریق می شود و  در مرحله بعد شیر آهک با غلظت حداقل ۲۰درصد تزریق می گردد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست