• شناسه خبر: 5326

بیانیه سازمان‌ بسیج حقوقدانان استان خوزستان به مناسبت روز جهانی قدس

شهرنوشت : بسم الله الرحمن الرحیم “روز قدس» یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.” (امام خمینی ره ) روز جهانی قدس امسال را در شرایطی گرامی می داریم ک ...

شهرنوشت :

بسم الله الرحمن الرحیم

“روز قدس» یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.”
(امام خمینی ره )

روز جهانی قدس امسال را در شرایطی گرامی می داریم که جهان در گیر مقابله با ویروس عالم گیر کرونا بوده و به همین سبب، اگرچه امکان همایش ملل به ستوه آمده از جور و ظلم غاصبان قدرت که همواره تجلی وحدت و همبستگی‌ مسلمانان و ملت های آزاده در رد زائده ای بنام رژیم صهیونیستی بوده ،با محدودیت مواجه گردید،در عین حال، بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در این روز ، خط بطلانی کشید بر اندیشه ساده لوحانی که حل مسئله فلسطین را، تنها از راه مذاکره و سازش تصور می کنند. واقعیت آن است ؛ جمعه آخر ماه مبارک رمضان که بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی( ره ) آن را روز جهانی قدس نام نهادند، موجب دمیدن روح تازه ای در راه مبارزه با استکبار ستیزی وبیداری امت اسلامی و سایر ملل مبارز و آزادیخواهان جهان گردید .امسال روز جهانی قدس با سال‌های گذشته کاملا متفاوت است زیرا در این برهه حساس، شاهد هشیاری کامل امت اسلامی و پیوند جبهه پایداری و مقاومت در برابر رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و حامیان آن بالاخص تروریست های امریکایی می باشیم که ثابت شد به هیچ یک از قواعد بین المللی پای بند نبوده و نخواهند بود.
مبرهن است حل مسئله فلسطین به عنوان یک واقعیت غیر قابل انکار با تصور فرضیاتی جعلی بنام دولت صهیونیستی و تحمیل آن به جامعه جهانی با توجیه یک واقعیت ، همخوانی نداشته و مانعه الجمع می باشد. حاکمان ساده اندیش دولتهای‌ منطقه نیز باید به این باور برسند که هدف حامیان رژیم اشغالگر در نهایت نه حل مسئله فلسطین بلکه مشروعیت بخشیدن به سالها تجاوز و کشتار و در‌نهایت فراهم آوردن زمینه سلطه این رژیم منحوس بر منابع ملتهای آزاده در منطقه است و البته آنچه تامل برانگیز است،سکوت مجامع بین المللی در قبال اعمال خلاف قواعد مسلم پذیرفته شده در حقوق بین الملل و نقض یکی از اصول غیر قابل انکار آن یعنی “حق تعیین سرنوشت” است. باز آنچه که موجب تعجب تاسف است، تروریستی خواندن حزب الله نماد مقاومت مردم فلسطین، توسط دولتهایی است که پیشینه حمایت آنها از رژیم آدمکش صدام در زمان ۸ سال جنگ تحمیلی و سکوت شان در قبال استفاده از سلاح های شیمیایی ،هیچگاه از اذهان زدوده نخواهد شد.
بیانات رهبر معظم انقلاب در روز قدس امسال و توصیه های حکیمانه ولی فقیه، مهر تاییدی بود بر بی اعتمادی به نظام سلطه در قضیه فلسطین، تاکید برمبارزه قاطعانه ملل مسلمان و آزاده با ویروس غاصب صهیونیستی تا ازاله آن و اینکه آن سرزمین باید با همه پرسی از کلیه اقوام و مذاهب فلسطینی اداره شود. بنابراین ضمن حمایت از فرامین مقام معظم رهبری،عهد می بندیم که تا به آخر و به ویژه با استفاده از ظرفیت های حقوقی و ودیپلماسی انقلابی، در مسیر حمایت از نهضت مردم مظلوم فلسطین گام خواهیم برداشت. راهی که شهید سردار سلیمانی رفت و ما امسال در فقدان این یار ویاور واقعی مقاومت ،روز جهانی قدس را گرامی می داریم. یاد ایشان و یاد ابومهدی المهندس و یاد همه شهدای راه آزادی فلسطین گرامی باد.

نصر من الله و فتح قریب

سازمان بسیج حقوقدانان استان خوزستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست