• شناسه خبر: 582

در شورای ستاد بحران خوزستان بعد از ریزش کوه در منطقه منبع آب و جان باختن دو کودک چه گذشت

رئیس شورای شهر اهواز در شورای ستاد بحران خوزستان محمد جعفر فلسفی با بیان این که احتمال حوادث و خطرات بدتری در این منازل همچنان وجود دارد توضیح داد: اگر برای مردم این منطقه کاری انجام نشود قطعا به یک معضل اجتماعی تبدیل ...

پیمان نجف پور
به گزارش شهر نوشت :
رئیس شورای شهر اهواز در شورای ستاد بحران خوزستان با موضوع بررسی حادثه سقوط صخره بر منازل منبع آب و تعیین تکلیف منازل غیرمجاز در این منطقه  در این نشست اظهار کرد: اگر دولت توان رسیدگی به این منطقه را دارد هر چه سریعتر باید اقدام کند اگر توان رسیدگی را ندارد به ما اعلام کند تا از طریق مردم به این وضعیت رسیدگی کنیم و با استفاده از کمک های مردمی فکری به حال این منطقه کنیم.
محمد جعفر فلسفی با بیان این که احتمال حوادث و خطرات بدتری در این منازل همچنان وجود دارد توضیح داد: اگر برای مردم این منطقه کاری انجام نشود قطعا به یک معضل اجتماعی تبدیل می‌شود.
وی تصریح کرد: مردم این منطقه به دلیل فقر امکان جابه جایی ندارند باید مبلغی بلاعوض نزدیک به ۲۰۰ میلیون ریال به هر خانوار کمک شود تا بتواند در اهواز مکانی را برای خود رهن کند.
فرماندار اهواز نیزدراین نشست گفت: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند مساله جابجایی و تخریب منازل غیرمجاز در اهواز که قطعا تبعات امنیتی و اجتماعی را به دنبال دارد را انجام دهد.
نبی‌الله خون میرزایی بیان کرد: لازم است مصوباتی تنظیم شود و پشتیبانی لازم از سوی همه دستگاه ها برای حمایت از دستگاه اجرایی مثل شهرداری صورت گیرد.
وی افزود: علاوه بر منطقه منبع آب در اهواز مناطقی مانند سید خلف، چنیبه و… نیز پرخطر و غیراستاندارد هستند.
فرماندار اهواز بیان کرد: بابت اعیانی که قرار است تخریب شود و اجازه سکونت داده نمی‌شود نیز کمکی به ساکنان داده شود چراکه برای ساخت یا خرید آن منازل هزینه کرده اند.
شهردار اهواز اظهار کرد: پنج سال پیش ۲۲ باب منزل در آن منطقه تملک و تخریب شد و قرار بود که تبدیل به فضای سبز شود که متاسفانه هنوز انجام نشده است .
منصور کتانباف نصب بیان کرد: فردا صبح نشستی در این زمینه با همه ساکنان این منطقه که باید جابجا شوند خواهیم داشت چراکه این منطقه جزو اقامتگاه‌های پرخطر محسوب می‌شود.
ساعت ۶:۴۵ روز یکشنبه صخره ای بر روی منازل مسکونی ساخته شده در منطقه منبع آب اهواز سقوط کرد که موجب تخریب کامل ۲ واحد مسکونی و آسیب رسیدن به یک واحد دیگر شد در این حادثه ۲ کودک چهار و پنج ساله جان باختند و  چهار نفر نیز زنده از زیر آوار خارج شدند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست