• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2020-10-14
  • شناسه خبر: 7133

در پاسخ به حواشی های اخیر تعدادی رسانه در جهت تخریب مدیریت در فلات قاره ایران

شهرنوشت : به قلم : پیمان‌ نجف پور بسه تعالی رسانه تنویر یا تشویش؟ قبل ار مطلبی باید عرض کنم به عنوان رسانه مستقل و غیر وابسته به جریان و حزب و گروه و صرفاً به عنوان یک رسانه مطلع و پس از تحقیق و بررسی فراوان ، از آنجا که ...

شهرنوشت :

به قلم : پیمان‌ نجف پور

بسه تعالی

رسانه تنویر یا تشویش؟

قبل ار مطلبی باید عرض کنم به عنوان رسانه مستقل و غیر وابسته به جریان و حزب و گروه و صرفاً به عنوان یک رسانه مطلع و پس از تحقیق و بررسی فراوان ، از آنجا که حق و حقوق شغلی وانسانی عده ای از پرسنل خدوم فلات قاره توسط معدود رسانه ها مورد کم لطفی قرارگرفت به موضوعات مطرح شده جهت تنویر افکار عمومی هم در خانواده بزرگ فلات قاره و هم خدمتگزاران صنعت نفت می پردازم .

موضوع اول:

در موضوع اول که رسانه اشاره به اوضاع بحرانی کرونایی در ستاد شرکت نفت فلات قاره نمود باید عرض کنم از ماهها قبل و شروع بحران جهانی کرونا توسط مدیرعامل فلات قاره، ستاد مبارزه با کرونا در اداره مرکزی فلات قاره راهبری اوضاع ستاد و مناطق عملیاتی را عهده دار گردید ، در ستاد کرونا فلات قاره تمامی تصمیمات ستاد ملی کرونا مو به مو اجرا و عملیاتی گردید و بی انصافی و از حق گذشتن است زحمات پرسنل در منابع انسانی و واحد ایمنی وحراست را نادیده بگیریم .

شایان ذکر است در ساختمان ستاد مرکزی حتی یک نفر در محیط کار بعلت آلودگی محیط شغلی به بیماری کرونا مبتلا شده باشد ، هم در ستاد و هم مناطق عملیاتی ، هر روزه تمام طبقات توسط پرسنل خدمات با دستگاه های سم پاشی ضد عفونی می شود ، در هر طبقه دو ضلع طبقه مواد ضدعفونی دست نصب شده است ، هر روزه بین پرسنل خدماتی که وظیفه خدمت به کارمندان را دارند ماسک و مایع ضد عفونی توزیع می شود ، همچنین به کارمندان شرکت مایع ضد عفونی و ماسک داده می شود ، از رسانه های منتقد در خواست میگردد اگر مستنداتی در این زمینه دارند که فضای ستادهای فلات قاره آلوده به ویروس کرونا است به افکار عمومی اطلاع رسانی کنند .
تعداد کمی از پرسنل فلات قاره که به بیماری کرونا مبتلا گردیده اند نیز پیرامون زندگی شخصی خود مبتلا گردیده اند که این موضوع در شرایط بد و پیک بیماری بدیهی است .
از آنجا که ستاد فلات قاره با کنترل های به موقع و جدیت حراست با نصب دوربین حرارتی پیشرفته درب ورودی و کنترل پرسنل هنگام ورود به شرکت حتی یک مورد مشکوک به داخل ستاد راه نیافته و رسانه منتقد از این حیث به رسالت ذاتی خود عمل نکرده است .

موضوع دوم

که در رسانه به آن اشاره کرده اند باید عرض کرد که ساختمان موناکو در تملک فلات قاره نبوده ودر سالهایی که عده ای از پرسنل فلات قاره در آن مشغول به خدمت بوده اند رهن و اجاره این ساختمان توسط پیمانکار طرف حساب قرارداد بوده که پس از پایان پیمان پرسنل می بایست به ساختمان اصلی ستاد نقل مکان می کردند.
در این موضوع باید عرض کنم در روز اول این جابجایی توسط مدیرعامل ، کمیته جابجایی از عالی ترین مدیران شرکت تشکیل گردید و کمیته مذکور با در نظر گرفتن شرایط واحدها و وضع موجود ستاد اقدام به جانمایی جهت استقرار عده ای از پرسنل که از ساختمان موناکو به ستاد نقل مکان کردند ، نمود .
سرانه مساحت شغلی در این جانمایی توسط با سابقه ترین کارشناسان واحد مهندسی ساختمان انجام گردید و حتی با کسب مجوز از مدیر عامل اتاق تعدادی از مدیران ارشد سازمان تقسیم گردید که هر اتاق مدیر به دو مدیریت تعلق گرفت و این هم یکی دیگر از تشویش اذهان عمومی توسط رسانه منتقد بوده که با کمی تحقیق از پرسنل منصف و بی طرف سازمان به موضوعات کذب اشاره نمی شد…

موضوع سوم :

پس از جستجو و بررسی تمام رسانه ها از طرح توسعه و ازدیداد تولید در مدیریت کنونی فلات قاره نصب و راه اندازی دو سکو در هندیجان و ساخت و بارگیری موفق سکوی جدید مسکونی میدان مشترک فروزان ، طراحی و ساخت و نصب نشان دهنده ارتفاع مخزن گازوئیل در منطقه بهرگان ، تعویض خط لوله ۴۲ اینچ تخلیه و بارگیری مخزن ذخیره در منطقه سیری ، تامین اعتبار بازسازی جهت سکوهای دریایی و تشکیل کمیته های متعدد جهت تعیین تکلیف پروژه ها در فلات قاره مطلبی نیافتیم که خود جای سوال دارد.

البته نباید گله کرد وقتی که نگاه منصفانه خود را برروی تلاش های مدیران جوان شرکت نفت فلات قاره که در بدترین شرایط کنونی کشور که با تحریم های فلج کننده دست و پنجه نرم میکند نادیده گرفته می شود و از دریچه انتقاد و آن هم با نگاه سیاسی و حزبی قضاوت می شود ، پس قطعاً زحمات پرسنل خدوم فلات قاره در چند ماه گذشته از درجه اهمیت ساقط میگردد و صرفاً مطالب کذب و حاشیه های بی ارزش عده ای سودجو که منافع خود را در سازمان قطع شده می بینند از متن پررنگ تر می شود .

حال جای سوال دارد رسانه ای که شکواییه یکی از پرسنل از مدیر عامل شرکت را بدون تحقیق و تفحص در آن موضوع ، آن را نشر می دهد اینکار را در راستای تشویش افکار عمومی انجام میدهد یا تنویر افکار عمومی؟

در پایان بایدعرض کنم در شرایط بدکنونی و فشار تحریم های اقتصادی رسانه وظیفه دارد تا نشر امید به فردایی بهتر و قضاوتی منصفانه تر به موضوعات بپردازد .

حال سوال اینجاست چاپ ونشر چنین مطالبی در راستای روشن شدن افکار عمومی در سازمان می باشد ، یا موجب بر هم زدن آرامش جامعه شغلی در سازمان فلات قاره می شود؟

امیدوارم رسانه در جهت امید و روحیه بخشی در شرایط خاص کنونی به دور از نگاه حزبی، جناهی ، سیاسی و منفعتی برای اشخاص خاص گام بر دارد.

برای همه پرسنل خدوم صنعت نفت کشور و همچنین زحمتکشان و جان برکفان شرکت نفت فلات قاره در جزایر و سکوهای نفتی که در این شرایط سخت و مهم به کشور خدمت صادقانه می کنند آرزوی سلامت و موفقیت دارم …

در پناه حق باشید

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست