• شناسه خبر: 2696

استاندار خوزستان: دستاوردهای میراث فرهنگی برای مردم شوش باید قابل لمس باشد

استاندار خوزستان با بیان اینکه مردم شوش تاکنون از دستاوردهای میراث فرهنگی بهره مند نشده و خیری ندیده اند گفت: دستاوردهای میراث فرهنگی برای مردم شوش باید قابل لمس باشد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

غلامرضا شریعتی روز جمعه در نشست بررسی مسایل و مشکلات شهرستان شوش بیان داشت: دستاوردهای میراث فرهنگی و ثبت جهانی محوطه باستانی شوش باید موجب رونق گردشگری ،تولید ثروت ، اشتغال و توسعه شود.
وی ثبت جهانی محوطه باستانی شوش را بسیار ارزشمند دانست و بیان کرد:بخش زیادی از رشد و توسعه و نیز معیشت مردم شهرستان شوش وابسته به گردشگری و میراث فرهنگی است و این رشد محقق نمی شود مگر اینکه زیر ساخت های لازم در این رابطه در شوش فراهم شود.
شریعتی با تاکید بر ضرورت تهیه نقشه راهی در بخش گردشگری برای شهرستان شوش از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بیان داشت:با تخصیص اعتبار لازم برای ایجاد زیرساخت ها در چغازنبیل ، هفت تپه و محوطه شوش شاهد ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این زمینه خواهیم بود.
وی در خصوص طرح احداث تقاطع غیر همسطح ورودی شوش نیز بیان داشت:به منظور تسریع در اجرای این طرح میراث فرهنگی موظف شده تا هر چه سریعتر گمانه زنی لازم را انجام دهد تا تصمیم نهایی اتخاذ شود.

** تاکید بر تسریع در روند اجرای پل شهید ناجیان
شریعتی در ادامه با بیان اینکه تاکنون اعتبار ملی برای طرح تعریض پل شهید ناجیان در غرب کرخه تامین نشده گفت: تاکنون حدود ۳۰میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به پل شهید ناجیان شوش اختصاص یافته است و با پرداخت ۱۰ میلیارد ریال به پیمانکار تلاش می شود تا این طرح تا قبل از پایان امسال به بهره برداری برسد.

**تاکید بر حل مشکل ۵۵ روستای استان خوزستان
استاندار خوزستان همچنین در خصوص مشکلات ۵۵ روستا که در حریم و بستر رودخانه واقع شده و دچار مشکلاتی شده اند بیان داشت: به منظور حل ممشکل این روستاها ادارات کل ثبت و اسناد ،منابع طبیعی ، محیط زیست ،آب و برق خوزستان موظف شدند تا نسبت به رفع مشکل این روستاها اقدام کنند.
به گزارش ایرنا نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز از پروژه تقاطع غیر همسطح شوش به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان نام برد که عده ای با شایعه پراکنی در فضای مجازی در روند اجرای آن مانع تراشی می کنند گفت:از استاندار خوزستان انتظار می روی گفت:تسریع در روند اجرای این طرح با همکاری سازمان میراث فرهنگی ضروری است.
سید راضی نوری از طرح در دست اجرای پل شهید ناجیان به عنوان دیگر مشکل جدی این شهرستان نام برد و افزود:با تخصیص اعتبار باید روند اجرای این طرح را تسریع کرد.
وی به مشکل ۵۵ روستای شهرستان شوش که در حریم بستر رودخانه کرخه قرار دارند اشاره کرد و گفت: با ساخت سد کرخه روند توسعه این سدها متوقف شده است.
تعرفه آب بهای کشاورزی در بخش شاوور ، آب و فاضلاب روستایی ، مشکل نوسان برق در شهر و روستاهای این شهرستان و سنگ اندازی در روند سرمایه گذاری از دیگر مواردی است که نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی خواستار رفع آنها شد.

ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست