• شناسه خبر: 751

وزیر نیرو در آیین افتتاحیه طرح آبرسانی از بستان به چذابه اعلام کرد: صرف عدم انتقال آب قادر نخواهد بود شرایط پایدار را در مناطق پرآب تضمین کند/کمیته تخصصی و اجرایی جهت پیگیری اجرای مصوبه ۱۵فروردین هیات دولت در استان تشکیل شود

اردکانیان گفت: صرف انتقال آب نمی تواند مشکلات استان های مرکزی را مرتفع کند ‌همان گونه عدم انتقال آب مشکلات استان های مبدا را در حوزه آب حل نمی کند. مدیریت منابع آب تنها برعهده وزات نیرو نیست. همه آحاد مردم باید در مدیریت ...

شهر نوشت :
آلوده بودن امروز آب رودخانه کارون ناشی از آن است که نسبت به حفاظت کیفی رودخانه کم توجه بوده ایم. اگر از ورود پساب های مختلف به رودخانه جلوگیری کرده بودیم امروز نیاز به تصفیه خانه جهت آب شرب نداشتیم .
وزیر نیرو در آیین افتتاحیه طرح آبرسانی از بستان به چذابه ، اظهار کرد: بسیار خرسندم از اینکه این فرصت برای من در وزارت نیرو فراهم شد که در این ایام و در این سرزمین پاک و خطه به یاد ماندنی کشورمان خوزستان ، و به وعده ای که با نمایندگان مردم در مجلس به ویژه نمایندگان خوزستان داده شده بود، برای این اتفاق مبارک افتتاح آبرسانی بستان به پایانه مرزی چذابه شرکت کنم.
ادامه داد: پیش از آنکه از مجموعه همکاران در وزارت نیرو و آب و برق خوزستان و همچنین استانداری و شرکت های متعدد وزارت نیرو در بخش برق و آب و فاضلاب که تسهیلاتی برای زوار اربعین داشته اند، تشکر کنم، باید به همه آن ها تبریک بگویم. توفیق بزرگی است که در این صحنه مهم و مقدس انجام وظیفه کنیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه عرصه آب و برق به طور مستقیم با امنیت و آسایش آحاد مردم ارتباط دارد، تصریح کرد: هر کس در هر پست و مقامی این مجال و فرصت را فراهم می بیند که به هر شکل تاثیرگذار در این صحنه باشد باید به حال او غبطه خورد و به او تبریک گفت.
وی افزود: باید از زحمات و تلاش ها و خدمت شبانه روزی وحضور مستمر همه مسئولین تشکر کنیم، از معاونین وزیر نیرو تا تک تک کارگران و افرادی که در بخش های مختلف در به سرانجام رساندن این پروژه ها هم در بخش برق و فاصلاب نقش داشتند باید همواره به خاطر داشته باشند که این فرصت مغتنمی است.
اردکانیان یادآور شد: چنین پروژه ای در چنین فاصله زمانی کوتاه و به ثمر رسیدن آن بیانگر پیام دلگرم کننده ای از ظرفیت های هنوز نهفته و به بار ننشسته استان خوزستان است.
وزیر نیرو با بیان اینکه باید چالش های پیش رو با کمک به یکدیگر برداریم، عنوان کرد: باید بر مشکلات غلبه کنیم تا این استان همچون گذشته منشا تحول برای سایر نقاط کشور باشد. استانی که با جذابیت های بالای منطقه مهاجر پذیر شود و این اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه بدانیم توان غلبه بر مشکلات و چالش ها را داریم.
وزیر نیرو در ادامه گفت: صرف انتقال آب نمی تواند مشکلات استان های مرکزی را مرتفع کند ‌همان گونه عدم انتقال آب مشکلات استان های مبدا را در حوزه آب حل نمی کند. مدیریت منابع آب تنها برعهده وزات نیرو نیست. همه آحاد مردم باید در مدیریت آب خود را سهیم بدانند.
اردکانیان گفت: اگر امروز آب رودخانه کارون را آلوده کرده ایم ناشی از آن است که نسبت به حفاظت کیفی رودخانه کم توجه بوده ایم. اگر از پساب های مختلف به رودخانه جلوگیری کرده بودیم مجبور نبودیم از تصفیه خانه جهت آب شرب بهره ببریم ‌.
وزیر نیرو گفت: الگوی مدیریتی استاندار خوزستان در حوزه مسائل زیرساختی آب و تلاش های ایشان در اجرای طرح های آبرسانی و ساماندهی مسائل آب ،فاضلاب و برق استان خوزستان می‌تواند سرمشق سایر استانداران کشور قرار گیرد .
اردکانیان تاکید کرد : وزارت نیرو به طور جدی درصدد اجرای مصوبه پانزده فروردین ماه هیات دولت در حوزه آب و فاضلاب استان است .
اردکانیان در پایان از استاندار خوزستان خواست با تعیین کمیته تخصصی و اجرایی جهت اجرای مصوبه پانزدهم فروردین ماه هیات دولت در جهت اجرایی شدن این مصوبه همگام با مسئولان وزارت نیرو اهتمام بیشتری اعمال شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست