• شناسه خبر: 17210

آیت الله حیدری : جهاد تبیین مقدمه ای برای اصلاح ، تحول و مطالبه گری است/ در دفاع مقدس ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد

آیت الله دکتر محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: «جهاد تبیین»؛ مقدمه‌ای برای اصلاح، تحول و مطالبه گری است. ...

به گزارش شهرنوشت ؛ امروز چهارشنبه (۱۲ مهرماه ۱۴۰۲) آیت الله دکتر محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در نشست خبری که در محل حوزه علمیه الغدیر برگزار شد، اظهار کرد: «جهاد تبیین»؛ مقدمه‌ای برای اصلاح، تحول و مطالبه گری است.

وی افزود : در حوزه جهاد تبیین نیز چنانچه قرار است تحولی ایجاد شود باید از ظرفیت رسانه ها بهره گیری کرد هر چند در حوزه رسانه ضعف هایی وجود دارد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد.

این استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان خود به دوازدهمین اجلاسیه رسمی دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری که به ریاست آیت‌الله احمد جنتی و با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، در هفته گذشته برگزار شده بود اشاره کرد و افزود: در این اجلاسیه از حق مردم خوزستان در زمینه های مختلفی دفاع کردم و حتی مسائل و مشکلات خوزستان را به ترتیب اولویت بندی در نامه ای مکتوب به رئیس جمهور دادم و رئیس جمهور هم قول مساعد داد تا مشکلات استان را پیگیری کند.

نماینده مردم خوزستان در خبرگان با شاره به اینکه قبل از جنگ در سپاه و بسیج و هیئت واگذاری زمین مسئولیت داشته ، ادامه داد: در اواخر شهریور ۵۹ از طرف هیئت واگذاری اراضی به ایلام رفته بودم که شاهد بمباران عراق به مناطق مرزی ایلام بودم.

وی افزود: وقتی اهواز برگشتم دیگر ۳۱ شهریور شده بود و عراق رسماً جنگ را شروع کرد و با هدایت آیت‌الله جزایری از ارتش ۹۲ اسلحه گرفتیم و بسیج مردمی و عشایر را شکل دادیم.

آیت الله حیدری بیان کرد: در آن شرایط واقعاً نیروهای مسلح آمادگی نداشتند و عراقی‌ها تا فکه رسیده بودند که با بسیج عشایر مقاومت کردیم و اجازه پیش روی ندادیم که با هدایت آیت‌الله جزایری مانع از سقوط شوش و خوزستان شدیم.

وی گفت: بنی‌صدر آن موقع فرمانده کل قوا بود و این گزارش‌ها را تکذیب می‌کرد و مانع از ارسال نیرو و اسلحه می‌شد و دشمن مرتب پیش‌روی می‌کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: وقتی اوضاع خوزستان به امام گزارش داده بودند، امام با تبسمی آرام بخش به آیت‌الله جزایری گفته بودند، هیچ نگران نباشید، ما پیروزیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج مردمی توانست دشمن را وادار به عقب‌نشینی کند.

وی افزود: هفته وحدت از ابتکارات رهبری معظم انقلاب است که در دوره تبعید ایشان در سیستان و بلوچستان پیگیر بودند که با موافقت امام خمینی(ره) پس از انقلاب رسمی شد.

این استاد برجسته حوزه گفت: امروز شکل‌گیری جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی یکی از نتایج هفته وحدت است و اگر این اندیشه نبود، داعش و وهابی‌ها در حال پیشروی بودند.

وی با اشاره به جلسه اخیر مجلس خبرگان گفت: در این نشست رئیس جمهور گزارشی بیان کردند و به سوالات خبرگان پاسخ دادند.

حیدری بیان کرد: در این نشست سعی کردم مسائل و مشکلات خوزستان را به رئیس جمهور منتقل کنم و مسئله زمین‌های وقفی شهرهای رامشیر ، رامهرمز، بهبهان و ماهشهر پیگیری شد.

وی افزود: هر چند در استان از طریق منابع طبیعی و سازمان اوقاف این مسئله را با تشکیل جلسه پیگیری کردم و برای گره‌گشایی این مسئله با رئیس جمهور نامه‌نگاری کردیم.

این عضو مجلس خبرگان رهبری درباره مسئله آب آشامیدنی و آب کشاورزی شرق استان و طرح فدک، عنوان کرد: قضیه آب شرب، یکی از نقاط مشکلات‌دار، آب شرب شرق استان است که از رئیس جمهور درخواست حل مسئله کردیم.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: در رابطه انتقال آب کارون و با مطالبه‌گری صورت گرفته و تاکید رهبری معظم انقلاب و پیگیری دولت سیزدهم مقرر شد آب فلات مرکزی از دریا تامین شود.

وی گفت: با انتقال آب از خلیج فارس و مطالبه‌گری صورت گرفته، انتقال آب از کارون به فلات مرکزی به حداقل رسیده است، اما مشکل رود کرخه این است که سدهای بزرگی در استان‌های بالادستی ایجاد شده و این سد کرخه را وضعیت کم آبی قرار داده است.

این استاد حوزه گفت: با پیگیری از تریبون نماز جمعه وزیر وقت نیرو را مجبور به پاسخگویی کردیم، ولی این سدسازی بالادستی در دولت یازدهم و دوازدهم سبب شده در سال‌های اخیر شهرهای پایین دستی دچار مشکل شوند.

وی ادامه داد: مسئله تصفیه‌خانه آب اهواز یکی از مسائل مهمی است که در اجلاس خبرگان طرح کردم و ضمن تقدیر از کارهای صورت گرفته از سوی دولت سیزدهم، تصریح کردیم تصفیه‌‌خانه‌های جدیدی لازم است در اهواز پیگیری شود.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در دولت قبل مجوز ساخت ۳۲ سد در بالا دست رودخانه کرخه صادر شد که برخی از آنها نیز به بهره‌برداری رسیدند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کنفرانس «ندای الاقصی» در کربلای معلی گفت: در این کنفرانس بر تداوم مقاومت در جهان اسلام تاکید شد.

آیت الله حیدری تاکید کرد در این نشست همچنین از علمای اسلام و آزادگان جهان خواسته شد که برای حمایت از ملت فلسطین بیش از پیش به پا خیزند.

بنا بر این گزارش؛ در پایان جلسه با پرسش و پاسخ خبرنگاران به پایان رسید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست