• شناسه خبر: 2266

استاندار خوزستان تاکید کرد: ما مسئولین کاستی‌ها و کمبودها در حوزه‌های کاری و اجرایی خود را بپذیریم/ بر حفظ شان و کرامت مردم بخصوص جوانان تاکید دارم .

شریعتی گفت: به عنوان نماینده دولت در استان خوزستان به همه مدیران دستور می‌دهم در برخورد با مردم نهایت احترام و تکریم را داشته و با آغوش باز حرف‌های آنان به ویژه جوانان را بشنوند و خدمتگزار مردم باشند . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

غلامرضا شریعتی در دیدار مدیران دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم  با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان که امروز ۱۲ بهمن‌ماه ۹۶ در بیت آیت‌الله موسوی جزایری برگزار شد، اظهار کرد :دهه فجر امسال با ورود شهدای ۸سال دفاع مقدس به میهن اسلامی همزمان شد، امیدوارم همه ما توفیق داشته باشیم در مسیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راهی که شهدای عزیز مشخص کردند و برای آن نیز از جان عزیز خود گذشتند ، طی طریق کنیم و آرمان‌های آنها را جامه عمل بپوشانیم .

استاندار خوزستان با بیان اینکه پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی با اطاعت از مکتب اهل بیت ، قرآن ، اسلام و وحدت میان امت و امامت حاصل شد ، افزود : قطعاً نقش مردم در این پیروزی انکارناپذیر است و مطمئناً انقلاب اسلامی با وحدت میان مردم و نظام و دولت هرگز گزند و آسیب نمی‌بیند .

وی ادامه داد : نقش امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی  بر هیچ کس پوشیده نیست و دوست و دشمن به این موضوع معترف هستند و به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری ؛ «این انقلاب بدون نام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست.»

شریعتی عنوان کرد : باید قدرت و عظمتی را که در سایه اسلام و وحدت و مجاهدت و شهدای انقلاب به دست آوردیم و خدماتی را که بر عهده ما است ،را به بهترین نحوه به مردم ارائه دهیم . خواست خداوند بر این قرار دارد که انقلاب اسلامی تداوم داشته باشد ولی بر ما مسئولین فرض است که در خصوص بعضی از الزامات کوشا باشیم.

استاندار خوزستان افزود : اجرای عدالت یکی از این موارد است که بیشتر متوجه ما مسئولین است . امام علی(ع) عدالت را رأس ایمان می‌داند و به تعبیر مقام معظم رهبری «مادامی که نتوانیم عدالت اسلامی را در کشور پیاده کنیم شاهد چهره کریه فقر در جامعه خواهیم بود.»

شریعتی تاکید کرد : علاوه بر اینکه ما در مجموعه استانداری و  مدیریت اجرایی دستگاه‌های استان تمام سعیمان را در جهت اجرای عدالت داریم ، احترام به آزادی‌های مردم نیز نکته مهم دیگری است ؛ این موضوع نقش  اساسی و مهمی در تداوم انقلاب دارد. یعنی اینکه مردم در حد شرع و قانون ، آزادی داشته باشند و ما نیز نسبت به آنها متعهد باشیم .

استاندار خوزستان گفت : اتحاد میان مردم و مسئولان از موارد مهم دیگر به شمار می‌رود که باید اعتراف کنم در این زمینه مردم از ما جلوتر هستند و در هر کجا و در هر زمانی که احساس کردند انقلاب در معرض آسیب و خطر است جانانه آمده اند و از کیان انقلاب دفاع کرده اند. نمونه بارز آن ۱۳ دی امسال بود. بنابراین باید کرامت و شأن آنها را گرامی بداریم. به عنوان نماینده دولت در استان خوزستان به همه مدیران دستور می‌دهم در برخورد با مردم نهایت احترام و تکریم را داشته و با آغوش باز حرف‌های آنان به ویژه جوانان را بشنوند و خدمتگزار مردم باشند .

وی افزود : آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه دهه فجر را فرصت خوبی بدانند و جلسات متعددی با جوانان داشته باشند و به تبیین اهداف انقلاب پرداخته و بحث‌های اقناعی داشته باشند تا آنچه که پیشینیان برای حفظ نظام جمهوری اسلامی بر دوش ما گذاشتند، در راه حفظ آن تلاش داشته باشیم .

استاندار خوزستان همچنین به شرحی از گزارش افتتاح و آغاز بکار  پروژه‌های استان در دهه مبارک فجر پرداخت و عنوان کرد: ۴۵۹ پروژه در استان خوزستان همزمان با هزاران پروژه در سراسر کشور به مناسبت دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید که اعتبار آنها در حدود ۹۳۰ میلیارد تومان است. از این تعداد ۱۱۴ پروژه ملی، ۱۰۴ پروژه استانی و ۲۴۱ پروژه سایر است که عمدتاً نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام گرفته است.

شریعتی ادامه داد : ۲۰۹ پروژه روستایی و ۲۵۰ پروژه شهری است. همچنین بیشترین تعداد پروژه‌های آماده افتتاح مربوط به شرکت نیروی توزیع برق خوزستان ، سپس جهاد کشاورزی و پس از آن نوسازی مدارس است. اهواز با ۱۰۵ پروژه، باوی با ۳۴ پروژه و اندیمشک با ۲۹ پروژه در رده‌های اول قرار دارند. همچنین بیشترین اعتبار هزینه شده مربوط به اهواز با ۲۳۰ میلیارد تومان، ماهشهر با ۱۱۴ میلیارد تومان و هفتکل با ۱۱۱ میلیارد تومان است.

شریعتی در پایان تصریح کرد: از این ایام برای وحدت، همدلی و انسجام بیشتر در بین همه آحاد جامعه به خصوص جوانان استفاده شود. ما هم کاستی‌ها و کمبودها در حوزه‌های کاری و اجرایی خودمان را بپذیریم و در جهت اصلاح و بهبود روش‌ها تلاش کنیم. با منتقدان هم صادقانه صحبت کنیم و مشکلات و تنگناها را هم بیان کنیم. از هیچ کوششی برای همدلی دریغ نورزیم، آنچه که ما را آسیب‌پذیر می‌کند، فاصله انداختن میان مردم و مدیران است. بر حفظ شان و کرامت مردم تاکید دارم .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست