• شناسه خبر: 2641

استاندار خوزستان :تمام حقوق معوقه کارکنان گروه ملی با حل موانع تولید پرداخت می شود.

غلامرضا شریعتی گفت:این نوید را میدهم با تامین مواد اولیه موردنیاز گروه ملی فولاد ایران از سوی شرکت ایمیدرو ، از محل تولید این کارخانه نسبت به حل مشکلات کارگران اقدام و حقوق آن‌ها پرداخت می شود. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان  امروز (۹ اسفندماه ۹۶)در خصوص مشکلات کارخانه گروه ملی فولاد ایران در جمع خبرنگاران ؛ اظهار کرد: در جلسه مهمی که روز گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور وزیر، مسئولان سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی ، بانک مرکزی و سایر بخش‌های مربوطه برگزار شد و که بعد از اتمام جلسه سرمایه‌گذار به صورت فوری حقوق آذرماه کارکنان شرکت را به اهواز ارسال کرد که پرداخت شود.

شریعتی ادامه داد : روال پیچیده اداری گروه ملی فولاد ایران را دچار مشکل کرده است و بنا است تا این مشکلات به تدریج حل شوند.

استاندار خوزستان بیان کرد : در حال حاضر بنابراین شده است که شرکت ایمیدرو مواد اولیه را در اختیار گروه ملی قرار دهد تا کارخانه به تولید ادامه دهد و سازمان تامین اجتماعی دفترچه‌های درمانی و بیمه کارکنان را تمدید کند ، سازمان امور مالیاتی نیز تمهیداتی اتخاذ کند که اخذ مالیات در بلند مدت صورت بگیرد.

شریعتی با بیان این که امیدواریم که به تدریج مشکلات کارخانه‌ گروه ملی حل شوند ؛ افزود : در این زمینه همکاری تمام بخش ها لازم است است که ابتدا سرمایه‌گذاری که وارد استان شده است را حمایت کنند و به سرمایه‌گذار امید دهند تا ناامید نشود. زیرا بدون حمایت سرمایه‌گذار و تولید ، امکان حل مشکلات وجود ندارد .

وی تاکید کرد :  البته ما در این مدت از سرمایه گذار حمایت کرده بودیم به طوری که بخش فولاد سازی دوم این شرکت که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و بلاتکلیف مانده بود را به مرحله تکمیل رساندیم و همچنین خطوط فرسوده شرکت را نوسازی کردیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد : مجموعه استان باید حامی و پشتیبان سرمایه‌گذاران جدید و حامی سرمایه‌گذارانی که صنایع قدیمی استان را خریداری می‌کنند باشد و حمایت کنند. در این زمینه باید حقوق کارگران رعایت و تلاش شود تا مسائل و مشکلات کارگران کاملاً حل شود و مالکان موظف شوند تا حقوق کارگران و کارکنان خود را رعایت کنند.

شریعتی همچنین گفت : اگر مواد اولیه مورد نیاز گروه ملی فولاد ایران از سوی ایمیدرو تامین شود، می‌توان از محل تولید این کارخانه نسبت به حل مشکلات کارگران اقدام و حقوق آن‌ها را پرداخت کرد.