• شناسه خبر: 1986

استاندار خوزستان خبر داد : کانال آبرسانی به طول ۴۷ کیلومتر برای آبیاری نهال های کشت شده در کانون های فوق بحرانی ریزگردها ایجاد شد .  

غلامرضا شریعتی گفت : خوشبختانه حدود ۷۰ درصد از نهال هایی که در سال گذشته کاشته شده ، رشد کرده اند و ۳۰ درصد مابقی نیز مجدداً نهال کاری می شود . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

دکتر غلامرضا شریعتی در بازدید جمعی از مسئولان استان خوزستان از کانون فوق بحرانی شرق اهواز در جمع خبرنگاران از ایجاد کانال آبرسانی برای آبیاری نهال های کشت شده در کانون های ریزگرد ها خبر داد.
استاندار خوزستان گفت: کانال آبرسانی به طول ۴۷ کیلومتر برای آبیاری نهال های کشت شده در کانون های فوق بحرانی ریزگردها ، توسط موسسه جهادنصر ، ایجاد شد.
شریعتی عنوان کرد : بعد از حوادث زمستان سال گذشته که در نتیجه هجوم ریزگردها روی داد دولت به صورت جدی برای مقابله با ریزگردها وارد کار شد و اقدامات اساسی در دست اجرا قرار گرفت.
استاندار خوزستان در ادامه تاکید کرد : بعضاً عده ای تصور می کردند این اقدامات سطحی و مقطعی هست اما دولت یک کار اساسی، ماندگار و طولانی مدت را شروع کرد برای اینکه ۳۵۰ هزار هکتار را طبق مصوبه ۱۵ فروردین‌ماه امسال ظرف ۵ سال مهار نماید و بحمدالله شاهد هستید که کانالی به طول ۴۷ کیلومتری جهت آبرسانی به نهال های کشت شده ایجاد شده است و  ادامه پیدا می‌کند و آب در آن جریان دارد.
شریعتی افزود : در بازدیدهای امروز مشکلات مختلف طرح های مقابله با ریزگردها را با حضور اعضای شورای تامین استان و مدیران مربوطه از بصورت میدانی مورد بررسی قرار داده و روند پیشرفت کارها نیز مورد ارزیابی قرار گرفت .
استاندار خوزستان خاطر نشان کرد : قطعاً اقدامات مورد نیاز با سرعت و جدیت ادامه پیدا می کنند و بنا بر این شده که  کانون های فوق بحرانی را تا پایان امسال مدیریت و کنترل کنیم و سپس انشاءالله از سال آینده جهت مهار کانون های بحرانی برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد .
وی همچنین در خصوص وضعیت نهالهای کشت شده توضیح داد : خوشبختانه حدود ۷۰ درصد از نهال هایی که در سال گذشته کاشته شده ، رشد کرده اند و ۳۰ درصد مابقی نیز مجدداً نهال کاری می شود.
شریعتی اظهار کرد: دولت مسائل زیست محیطی را به عنوان یکی از اولویت های اصلی خود ،خصوصاً در خوزستان تعیین کرده و با وجود همه مشکلات برای موضوع نهال کاری و احداث کانال آبرسانی و ….جهت کانون های فوق بحرانی ریزگردها حمایت های لازم را بعمل آورده است .
استاندار خوزستان در پایان گفت : از همه مسئولان دستگاه‌های ذیربط که مجدانه و شبانه روز در جهت حل این مشکلات  زحمت کشیده و تلاش می‌کنند ، صمیمانه سپاسگزاری می کنم و همچنین به مردم عزیز خوزستان و ایران این نوید را می دهم که کار حل مشکل ریزگردها و دیگر مسائل و کاستی ها همچنان در جریان است و ان‌شاءالله با همت و تلاش جهادی ،در آینده نشاط و امید و آبادانی برای خوزستان ایجاد خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست