• شناسه خبر: 1642

استاندار خوزستان در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب خانگی منطقه کوی آل صافی در اهواز:اختصاص ۵۵ میلیارد تومان جهت اصلاح شبکه های آب اهواز/افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز تا پایان سال

حتی با وجود مشکلات مالی شدید دولت در  امسال و سال آینده ، اما اعتبارات لازم برای در خصوص حل مشکل آب شرب و فاضلاب خوزستان در نظر گرفته شده است . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

استاندار خوزستان در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب خانگی منطقه کوی آل صافی در اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه به طور همزمان بود که در طول ۳۵ کیلومتر در نقاط مختلف منطقه اجرایی می‌شود تا همه این نقاط را به خط اصلی متصل کند و فاضلاب به تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز منتقل شود.
شریعتی افزود : امیدواریم تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز را تا پایان سال افتتاح کنیم و همچنین این ۳۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و انشعابات فاضلاب خانگی که در مناطق مختلف اهواز در حال اجرا است را نیز در مدت یک سال به اتمام برسد.
استاندار خوزستان عنوان کرد : بدنبال دستور رئیس جمهور و همچنین مصوبه دولت در خصوص مشکلات فاضلاب و آب شرب خوزستان ، اراده دولت برای حل این مشکلات قوی است . حتی با وجود مشکلات مالی شدید دولت در  امسال و سال آینده ، اما اعتبارات لازم برای در خصوص حل مشکل آب شرب و فاضلاب خوزستان در نظر گرفته شده است.
شریعتی اظهار امیدواری کرد که با سرعت و جدیت ، امور مورد نظر در خصوص حل مشکلات استان پیگیری و دنبال شود . لذا پیش بینی و برنامه‌ریزی در خصوص حل مشکلات برای سه سال است اما از آنجایی که کار ، یک کار بزرگ است، ما امیدواریم در طول ۴ یا ۵ سال آینده مساله آب شرب و فاضلاب استان با پروژه‌های بزرگی که توسط دولت در حال اجرا است بطور کامل حل شود.
وی در  ادامه افزود : امسال برای اصلاح شبکه‌های آب استان، ۳۰۰میلیارد تومان را برای کل استان اختصاص دادیم که از این میزان حدود ۵۵ میلیارد تومان آن مختص شهرستان اهواز است. همچنین حدود ۳۰۰میلیارد تومان نیز برای شبکه‌های فاضلاب استان اختصاص داده شده که در این زمینه نیز ۶۰میلیارد تومان به فاضلاب اهواز اختصاص یافته  است.
استاندار خوزستان در پایان یادآور شد : تفاهم‌ نامه‌ای با وزارت نفت در خصوص بحث فاضلاب اهواز به ارزش ۵۴ میلیارد تومان منعقد کرده‌ایم که در این خصوص ، آب و فاضلاب اهواز به جد پیگیر این مساله است و قطعاً از این راه نیز کارهای اساسی برای حل مشکلات اهواز، حمیدیه ، باوی و کارون انجام می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست