• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2020-11-19
  • شناسه خبر: 7610

استاندار خوزستان :در ارزیابی وزارت کشور خوزستان و معاونان استانداری مورد ظلم واقع شدند/ اخذ رتبه ی ۳۱ نشان دهنده ی شاخص اقدامات اساسی و محوری ما نیست / فعلاً محدودیت های کرونایی در شهرستان های اهواز و کارون اعمال می شوند/ در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز در استان نداریم/ اخبار مربوط به آمار خودکشی تعدادی دانش آموز در رامهرمز غلوآمیز بود

به گزارش شهرنوشت ؛ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، عصر امروز چهارشنبه( ۲۸ آبان ماه ۹۹) در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه در خصوص کسب رتبه ۳۱ خوزستان در ارزیابی وزارت کشور و انتقادهایی که به معاونین استانداری در این زم ...

به گزارش شهرنوشت ؛ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، عصر امروز چهارشنبه( ۲۸ آبان ماه ۹۹) در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه در خصوص کسب رتبه ۳۱ خوزستان در ارزیابی وزارت کشور و انتقادهایی که به معاونین استانداری در این زمینه وارد شده بود و همچنین نامه وزارت کشور در مورد کم کاری های معاونت عمرانی عملکرد معاونین استانداری خوزستان ”، اظهار کرد: معاونین بنده از نیروهای خدوم و زحمتکش هستند اما بسیار مظلوم واقع شدند و بخاطر فعالیت هایم ، زیر سایه چتر بنده نادیده گرفته می شوند و اگر در استان دیگری مشغول به فعالیت بودند باتوجه به میزان زحمات و تلاش آن ها بیشتر دیده می شدند.

وی افزود: رتبه ۳۱ که در این زمینه کسب کرده ایم در مورد خود دستگاه استانداری خوزستان و آیتم هایی مانند تعداد نیروهای قراردادی ما، مدیریت سبز، مصرف سوخت و آب و برق و .. در استانداری است و امتیازدهی بیشتر در چنین زمینه هایی بوده است و نه در زمینه های تخصصی مانند فضای کسب و کار و بهبود توسعه شهری و روستایی.

شریعتی ادامه داد : هم استان و هم معاونین استانداری باتوجه به تلاش ها و زحماتی که انجام داده اند در این ارزیابی مورد ظلم واقع شدند .

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد : البته ما اهمیت این ارزیابی را رد نمی کنیم و انتقادها را نیز می پذیریم ، شاید بعضاً کوتاهی و غفلت از طرف بنده و معاونت های استانداری صورت گرفته باشد ، اما منتقدان نیز باید آیتم های این ارزیابی را بررسی کنند که آیا این رتبه بندی مربوط به مدیریت استان است و یا به سایر آیتم ها ارتباط دارد؟ منتقدان برای پاسخ به این سوال باید از در انصاف وارد شوند و منصفانه انتقاد کنند.

شریعتی گفت : این رتبه نشان دهنده ی شاخص اقدامات و کارهای اساسی و محوری ما نیست و مربوط به استانداری است و نه استان خوزستان .

وی افزود : البته که همین موضوع نیز بسیار مهم است و باید این رتبه را اصلاح کنیم اما به هیچ وجه نشانه ی کم کاری نیست.

محدودیت های کرونایی از ابتدای آذر ماه در استان خوزستان

استاندار خوزستان در خصوص محدودیت های کرونایی گفت : لازم است برای کنترل شیوع کرونا محدودیت هایی در کشور اعمال شود گرچه شرایط استان ما به نسبت بسیاری از استان های دیگر گ قابل قبول است به خصوص در یک هفته ی اخیر که وضعیت خوزستان بهتر شده است.

شریعتی افزود : در حال حاضر شهر با وضعیت قرمز در سطح استان نداریم ، فعلاً محدودیت ها در شهرستان های اهواز و کارون اعمال می شود که جزییات آن در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد : این محدودیت ها هماهنگ و یکدست با سایر نقاط کشور اعمال می شوند و در این راستا محدودیت های قبلی لغو می شوند ، البته این محدودیت ها شامل بخش های تولیدی نمی شود.

حقیقت آمار خودکشی دانش آموزان شهرستان رامهرمز

استاندار خوزستان در خصوص اخبار منتشر شده در رابطه با خودکشی چند دانش آموز رامهرمزی بیان کرد: اخبار مربوط به خودکشی تعدادی دانش آموز در رامهرمز که منتشر شده بود ، بسیار غلوآمیز بود و در پیگیری هایی که از طریق فرماندار این شهرستان انجام دادم اعلام شد از ابتدای سال تا کنون ۲ مورد خودکشی در بین دانش آموزان رامهرمزی داشته ایم.

وی افزود : البته ۶ مورد اقدام به خودکشی در این شهرستان صورت گرفته که متاسفانه ۲ مورد آن منجر به فوت شده است.

استاندار خوزستان گفت : طبق آخرین اطلاعات ارائه شده به بنده خودکشی دانش آموزان رامهرمزی به علت فقر و یا نداشتن تبلت نبوده ، گرچه هنوز بررسی ها کامل نشده و همچنان منتظر هستیم و اگر در این رابطه کوچکترین غفلت و کوتاهی صورت گرفته بود پیگیری و اصلاح خواهیم کرد‌.

شریعتی تصریح کرد: هیچ وقت پاک کردن صورت مسئله کمکی به حل مسئله نمی کند و باید برخورد واقع گرایانه و منطقی با آسیب های اجتماعی داشته باشیم و اگر به طور مثال دلیل آن فقر و یا هر مورد دیگری که بود ، به رسانه ها و مردم اعلام شود تا مسئله حل شود ، اما نباید اخبار جعلی نیز منتشر شود و خدای ناکرده احساسات مردم جریحه دار شود و یا حتی ناخواسته تبلیغی برای این کار صورت گیرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست