• شناسه خبر: 1449

استاندار خوزستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان: یک هزار و ۶۰۰ کلاس درس جدید در خوزستان ساخته می شود.

شریعتی با اعلام اینکه بودجه نوسازی مدارس در استان از ۶۶ میلیارد تومان به بیش از ۱۴۰ میلیارد ارتقا داده شده است، خبر داد : برنامه ریزی شده تا بیش از یک هزار و ۶۰۰ کلاس درس جدید در خوزستان ساخته شود. همچنین ساخت ۲۰۰ کلاس د ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :
استاندار خوزستان امروز (۲۵ آذر ماه ۹۶) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد ، اظهار کرد :  نبود نیروی انسانی مناسب برای  اداره و مدیریت مجموعه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در هر کجا ، حتی اگر سرمایه و شرایط هم مناسب باشد اما باز همه سرمایه ها به بطالت می رود.
شریعتی با اعلام اینکه باید به وضعیت و مشکلات آموزش و پرورش رسیدگی شود ، عنوان کرد : از زمان قبول مسئولیت من ، تاکنون اصلاح و رسیدگی در این خصوص را یکی از اصلی ترین اولویت ها و وظایف خود در نظر گرفته ام . برطرف کردن مشکلات آموزش و پرورش خوزستان با شرایط فغلی  عزم ملی می خواهد و همه باید دست به دست هم دهیم و در جهت حل این موضوعات و مشکات تلاش بسیار کنیم .
استاندار خوزستان با بیان اینکه حدود هفت هزار نفر نیرو در سه سال اخیر از سیستم آموزش و پرورش خوزستان خارج شده اند، گفت: امروزه با کمبود جدی نیروی انسانی مواجه هستیم که هرچند با استخدام نیروهای حق التدریس با عنایت های مسئولان ملی تا حدود زیادی این مشکل کمتر شده  اما به صورت کامل حل و درمان نشده است و  امروز ۳ هزار و ۵۰۰ کلاس درس با اضافه کار و نیروهای حق التدریسی اداره می شوند .
شریعتی با تأکید بر اینکه پراکندگی خوزستان هم بالا هست و نباید با استان های متمرکز مقایسه شود، اعلام کرد: با این وضعیت نباید منابع خوزستان را با سایر نقاط کشور یکی دانست، خوزستان مناطق صعب العبور بسیاری دارد، استهلاک ساختمان در این استان به دلیل گرمای شدید معمولاً نزدیک به ۸۰ روز گرمای بالای ۵۰ درجه داریم نیز یکی از مشکلات جدی را برای خوزستان به وجود می آورد.
وی گفت : با نگاهی یکسان داشتن به کشور کار به جایی نمی برد و باید ملاحظات منطقه ای، جغرافیایی،اجتماعی و …. را لحاظ کرد تا بتوانیم شرایط بهتری را در استان خوزستان رقم بزنیم.
استاندار خوزستان با بیان اینکه فرزندان ما هم باید مثل سایر نقاط کشور مهارت آموزی داشته باشند، بیان کرد: اصلاً زیبنده خوزستان نیست که چهار هزار مجوز استخدام داریم اما یک هزار ۹۰۰ نفر جذب شده چون متاسفانه مابقی نتوانستند حد نصاب علمی را کسب نکنند و باید شورای آموزش و پرورش راهکار لازم را در این زمینه داشته باشد.
شریعتی با ابراز نارضایتی از اینکه آموزش و پرورش محل کاریابی نیست بلکه محل آموزش، تحصیل و تربیت فرزندان است،افزود: امسال ۱۱۱ هزار نوآموز پیش دبستانی داشتیم چون اراده لازم برای ارتقای وضعیت آموزش و پرورش و کیفیت تحصیلی فرزندان خود را نشان داده ایم.
استاندار خوزستان همچنین ، یادآور شد: وضعیت پیش دبستانی خوزستان از لحاظ کمی بسیار خوب است اما باید کیفیت آموزش را نیز افزایش دهیم تا هدف گذاری های کیفی نیز به تدریج ارتقا پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه ما خود را ملزم کردیم برای تحقق شعار هیچ کودکی در خوزستان به علت فقر از تحصیل بازنماند، گفت: یک هزار و ۳۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل خوزستانی را شناسایی و به چرخه آموزش برگردانده و هفته گذشته جشن آن را برگزار کردیم.
استاندار خوزستان  با اعلام اینکه بودجه نوسازی مدارس در استان از ۶۶ میلیارد تومان به بیش از ۱۴۰ میلیارد ارتقا داده شده است، اظهار کرد : برنامه ریزی شده تا بیش از یک هزار و ۶۰۰ کلاس درس جدید در استان ساخته شودو همچنین ساخت ۲۰۰ کلاس درس از سوی بنیاد برکت و ۱۵ کلاس هم از سوی بنیاد علوی متعهد شده است .
شریغتی در پایان با اعلام اینکه آموزش و پرورش یکی از اولویت های اصلی خوزستان است ، گفت : این اراده وجود دارد که ۱۹ هزار کلاس درس طی یک برنامه زمانبندی شده در خوزستان و در شرایط عادلانه جغرافیایی ساخته شود .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست