• شناسه خبر: 2889

استاندار خوزستان: فاضلاب ورودی به کارون در اهواز تا ۳سال آینده به صفر می‌رسد

استاندار خوزستان:حجم فاضلابی که به کارون وارد می‌شود،اصلاً قابل قبول نیست. در این زمینه طرحی آماده شده که طبق آن ۵۵درصد فاضلاب ورودی به رودخانه کارون ظرف ۸ماه تا یک سال آینده جمع‌آوری می‌شود و دیگر وارد کارون نمی‌شود. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

غلامرضا شریعتی امروز (۳ اردیبهشت ماه ۹۷) در حین بازدید از مخازن و تصفیه‌خانه‌های آب کلانشهر اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد : یکی از کارهایی که به مردم منطقه منبع آب ،کوی رمضان ،حصیرآباد  و شرق اهواز وعده داده بودیم این بود که سعی کنیم که وضعیت آب را از نظر کمی و کیفی در این مناطق اصلاح کنیم.
شریعتی ادامه داد : به همین منظور همه دستگاه‌های متولی امر از جمله سازمان آب و برق خوزستان ، شرکت آب و فاضلاب اهواز، استانداری خوزستان و فرمانداری اهواز درگیر کار شدند تا کاری که حدود ۲۵سال معوق مانده بود ، به انجام برسد .

استاندار خوزستان با بیان اینکه این پروژه تکمیل یافته گفت : خوشبختانه فقط یک یا دو درصد از کار باقی مانده است که شاید ظرف ۲۰روز تا یک ماه آینده پروژه به طور کامل تکمیل شود تا مردم شرق اهواز که شاید در طول شبانه روز حدود ۲ تا ۴ساعت آب داشته باشند، از آب پایدار و بهداشتی در طول ۲۴ساعت شبانه‌روز بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد :کار دیگری که در حال انجام است ، تعویض مخزن اصلی آب اهواز در تصفیه‌خانه شماره دو است . این مخزن بالای ۴۰سال است که در حال کار کردن است و با توجه به گل و لایی که در آن وجود دارد، کیفیت خود را از دست داده است .

شریعتی افزود : کار ساخت یک مخزن جدید برای جایگزینی مخزن قدیمی به اتمام رسیده که نیاز به تمهیداتی دارد تا بتوانیم ظرف ۲ماه آینده این مخزن جدید را وارد مدار کنیم تا علاوه بر افزایش حجم آبی که به کل شهر اهواز داده می شود، کیفیت آب نیز بهبود یابد .

استاندار خوزستان خاطر نشان کرد : فردا جلسه‌ای برگزار می‌شود و موضوع اینکه اگر بخواهیم کل آب مصرفی اهواز را در طی دو ماه آینده از طرح غدیر برداشت کنیم و هیچ برداشت آبی از رودخانه کارون نداشته باشیم، بررسی و نواقص و مشکلات احتمالی نیز مطرح خواهد ‌شد .

وی ادامه داد : طبق نظر کارشناسان اگر دست به دست هم دهیم می‌توان ظرف یک یا دوماه آینده این نواقص را برطرف کرد و  کل آب شرب و بهداشتی شهر اهواز را از طرح غدیر برداشت کنیم.

شریعتی گفت : این کار بسیار بزرگ با جدیت تمام در حال پیگیری است و امیدواریم سریعتر این کار را به سرانجام برسانیم و با همکاری‌های بین بخشی کار را منسجم پیش ببریم و نیاز مردم را در این زمینه تامین کنیم. در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، هویزه و سوسنگرد نیز کار بر همین منوال با جدیت درحال انجام است.

استاندار خوزستان در خصوص بحث فاضلاب ورودی به رودخانه کارون گفت: حجم فاضلابی که به رودخانه کارون وارد می‌شود، اصلا قابل قبول نیست. در این زمینه یک طرح آماده کرده‌ایم که طبق آن ۵۵درصد فاضلاب ورودی به رودخانه کارون ظرف ۸ماه تا یک سال آینده جمع‌آوری می‌شود و دیگر وارد کارون نمی‌شود.

وی افزود : در این زمینه امیدواریم در یک یا دوماه آینده تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز را نیز افتتاح و این خواست دیرینه مردم ناحیه شرق اهواز را اجرایی کنیم. همچنین کارهای تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز نیز انجام شده است و امیدواریم ظرف ۳سال آینده کل فاضلاب ورودی به رودخانه کارون را در مقطع اهواز به صفر برسانیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست