• تاریخ:
    Warning: Use of undefined constant date - assumed 'date' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/shahrnvs/public_html/wp-content/themes/7shahr/single.php on line 11
    2021-02-18
  • شناسه خبر: 8343

استاندار خوزستان : مشکلات خوزستان را باید با همکاری مردم حل کرد

قاسم سلیمانی استاندار خوزستان گفت: اعتقاد دارم که باید با همکاری خود مردم مشکلات این استان را حل کرد. ...

به گزارش شهرنوشت ؛ قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز پنجشنبه در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار خوزستان، گفت: من چهار سال در استاندار چهارمحال و بختیاری و سه سال نیز در استانداری ایلام حضور داشتم که این استان‌ها بیشترین ارتباط را با استان خوزستان داشتند.

وی بیان کرد: بررسی مسائل مربوط به آب، راه آهن و جاده‌ها در زمان استانداران مختلف خوزستان به صورت مشترک با استانداری چهارمحال و بختیاری مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار جدید خوزستان افزود: فاز یک طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان به اتمام رسیده و اجرای فاز دوم کار سختی است که تخصیص اعتبارات و آب را باید با جدیت دنبال و از تجارب استاندار قبلی نیز استفاده کنیم.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: طرح اربعین نیز مشترک با خوزستان بود که هماهنگی بسیار خوبی داشتیم، نسبت به کوچک بودن استان ایلام ولی کار بزرگی انجام شد و بیش از ۶۰ درصد تردد زائران از استان ایلام انجام شد و به یاد دارم که در یک شبانه‌روز حدود ۳۲۰ هزار نفر تردد از مرز مهران داشتیم.

وی گفت: همچنین در زمینه مدیریت سیلاب نیز کار مشترکی با خوزستان داشتیم و حتی خروج ذخایر آبی سدها نیز با برنامه‌ریزی انجام شد و کمک زیادی به کاهش ورودی کرخه شد تا هر دو استان کمتر آسیب ببینند.

استاندار جدید خوزستان اظهار کرد: هرچند اعتقاد دارم که دستگاه‌های امنیتی و نظامی باید تقویت شوند ولی پروتکل‌های انتظامی باید به پروتکل‌های فرهنگی تبدیل شوند.

سلیمانی دشتکی افزود: کارگروه‌های مختلفی داریم که به وظایف خود عمل می‌کنند ولی باید رعایت پروتکل‌ها را به سمت خود مردم سوق دهیم چون هرجایی به مردم اعتماد کردیم، موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شده است.

وی بیان کرد: اعتقاد دارم که باید با همکاری خود مردم مشکلات را حل کرد، آن هم در استان‌هایی که مسائل قومیت‌های مختلف مطرح است و قطعاً قومیت برای مردم بر سیاست در انتخابات آنها نیز اثرگذار است و باید با بزرگان اقوام، نخبگان و جوانان جلسات هم‌اندیشی برگزار و از آنها برای حل مشکلات استان مشورت گرفت.

استاندار جدید خوزستان گفت: در خصوص مهار روان آب‌های سطحی و یا ساماندهی شبکه فاضلاب مجموعه مدیریتی قبلی کارهای بسیاری انجام شده ولی بعد نظر می‌رسد اشکالی وجود دارد و آن هم باز شدن دریچه آب‌های روان و سوق دادن آن به سمت شبکه فاضلاب است که این فنی نیست و در صورت نیاز حداقل باید شبکه فاضلاب را نوسازی کرد.

سلیمانی دشتکی درخواست کرد: از نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تقاضا دارم که به خاطر شخصیت حقیقی و حقوقی ما را همراهی کنند و کمک لازم را در کنار مجموعه شورای تأمین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نخبگان برای خدمات‌رسانی به مردم داشته باشند.

وی تأکید کرد: در مباحث کلان استان همه باید به یکدیگر کمک کنیم و وجود مشکلات را نیز با دریافت راهکارهای مناسب و همچنین نقش‌آفرینی خود مردم حل کنیم. سال‌ها تجارب مدیریت پایه، میانی و ارشد را دارم که قطعاً با استفاده از پتانسیل همه دستگاه‌ها و مسئولان استان برای خدمات‌رسانی به مردم به کار گرفته می‌شود.

استاندار جدید خوزستان تصریح کرد: علاوه بر تلاش برای افزایش منابع دولتی و بودجه‌های اختصاصی به خصوص بودجه ۱۴۰۰ اما تلاش بیشتری را برای دریافت ردیف‌های خاص مشکلات خوزستان به کار می‌گیریم؛ همچنین باید برای تقویت بومی گزینی، رعایت توزیع امکانات و توازن در خدمات‌رسانی به مناطق مختلف تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

منبع: مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست