• شناسه خبر: 1228

استاندار خوزستان : معضل عارضه تنفسی پس از بارش های پائیزه مهار شد .

استاندار خوزستان گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته، معضل عارضه تنفسی پس از اولین بارش باران در فصل پائیز در استان خوزستان، مهار شد. ...

به گزارش شهر نوشت : غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در همایش روز جهانی مقابله با بیماری ایدز که در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: کشف و شناسایی بیماری ایدز، جامعه پزشکی را بر آن داشت تا اقدامات و تلاش های زیادی برای درمان و پیشگیری انجام دهند. موفقیت هایی در این زمینه به دست آمده و دریچه ای گشوده شده و دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی برای مبتلایان بیشتر شده است.
استاندار خوزستان افزود: باید نسبت به خطرات و زمینه های شیوع این بیماری آگاهی بخشی کرد و ضریب آسیب پذیری را در جامعه به حداقل رساند.
شریعتی با تاکید بر ورود و همراهی دستگاه ها و سازمان های متولی در برنامه های مقابله با ایدز تصریح کرد: در سال ۹۵ چهارمین برنامه کشوری استراتژیک مقابله با بیماری ایدز پس از تصویب در شورای عالی سلامت، توسط رئیس جمهور به کلیه دستگاه ها ابلاغ شد و این برنامه توسط نمایندگان کلیه ادارات و سازمان ها تدوین شده است. این برنامه دارای پنج هدف اصلی، ۱۶ هدف میان مدت، ۱۱ استراتژی و ۲۱ گروه هدف در قالب خود دارد و سازمان ها ملزم به اجرای این برنامه و ارائه گزارش عملکرد در طول هر سه ماه هستند.
رئیس شورای سلامت استان خوزستان ادامه داد: انتظار است دبیرخانه شورای سلامت استان هر سه ماه یک بار این کار را انجام دهد تا بتوان با برنامه ریزی مدون و صحیح روند پیشرفت را ادامه دهیم و حداقل متناسب با آهنگ پیشرفت در سطح کشور حرکت نماییم.
شریعتی در خصوص مشکلات موجود در زمینه بیماری ایدز یادآور شد: چالش هایی فراروی مبارزه با ایدز وجود دارد از جمله در بخش بیماریابی که پوشش آن به میزان ۳۰ درصد است و پوشش درمان که ۱۵ درصد است که این ارقام پایین است؛ خیلی از مبتلایان از بیماری خود آگاه نیستند و در نتیجه در پوشش درمانی قرار نمی گیرند و دسترسی زنان به درمان محدودتر است.
استاندار خوزستان با تاکید بر اهمیت کار علمی و تخصصی و تمکین به نظر پزشکان بیان کرد: به عنوان مثال در مورد گونه کنوکارپوس و بروز مشکلات تنفسی پس از بارش های پائیزه که در حال تبدیل شدن به بحران در استان بود موفق شدیم در دو سال اخیر با همت کارشناسان و پزشکان استان و با پیگیری های مداوم این معضل را تا حد بسیار زیاد مهار کنییم.
رئیس شورای سلامت استان در پایان عنوان کرد: مقابله با بیماری ایدز هم یک موضوع بین بخشی ست و نیاز به همکاری دستگاه های مختلف دارد و در این راستا گروههای در معرض خطر بایست تحت کنترل و توجه بیشتری قرار بگیرند.
منبع/ مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست