• شناسه خبر: 1446

افشین حیدری خبرداد : تاسیس بزرگترین سایت ورزش سه‌گانه جنوب کشور در خوزستان

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: بزرگترین پایگاه قهرمانی در ورزش سه‌گانه خوزستان که به گفته رییس فدراسیون نیز بزرگترین سایت ورزش سه‌گانه در جنوب کشور است در استان تاسیس می‌شود. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت : 
افشین حیدری در مجمع انتخاباتی رییس هیئت ورزش سه گانه استان که امروز (چهارشنبه ۲۲ آذر۹۶) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: از تمام کسانی که دغدغه ورزش خوزستان را دارند و تا به امروز با وجود ناملایمتی‌ها و کمبودها ایستاده‌اید و تلاش می‌کنند و هدف‌ شان خدمت به ورزش است ، قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه رئیس فدراسیون ورزش سه گانه نسبت به خوزستان دغدغه بسیار دارد، گفت : با همت و تلاش استاندار خوزستان، سردار صبور و رئیس جدید هیئت ورزش سه‌گانه قرار است در زمینی که مساحت آن ۴۰ هکتار است ، بزرگترین پایگاه قهرمانی در ورزش سه‌گانه خوزستان تاسیس شود که توافقات اولیه نیز با استاندار صورت گرفته است. کار بسیار بزرگی است و خوزستان را در این رشته تضمین خواهد کرد، چرا که سایت خوبی در ورزش سه‌گانه نداشته‌ایم ، طبق گفته سردار صبور این سایت بزرگترین سایت ورزش سه‌گانه در جنوب کشور است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ضمن قدردانی از پیرهادی ، رئیس پیشین هیئت ورزش سه‌گانه استان ، گفت: او با وجود مشغله بسیاری که داشت در این سمت نیز تلاش‌هایی داشت و امیدوارم در هر منصبی که قرار دارد ، موفق و پیروز باشد ، همچنین جا دارد از آقای شمسایی که خدمات او در ورزش ماندگار است، تشکر کنم و ان‌شاءالله یکی از سالن‌های ورزشی استان را به نام آقای شمسایی ثبت خواهیم کرد ، چرا که واقعاً در روزهای سخت از ورزش خوزستان حمایت های بی دریغی داشته و از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.

حیدری با بیان اینکه استاندار پرتلاش خوزستان نیز فصل جدیدی را در ورزش استان آغاز کرده است ، عنوان کرد: حال ورزش خوزستان روز به روز ، رو به خوبی است .

وزیر ورزش نیز تاکید ویژه نسبت به ورزش خوزستان دارد. لذا تاکنون دو سفر به خوزستان داشته و این نشان دهنده اهمیت خوزستان برای وزیر ورزش است. دکتر سلطانی فر بارها در شورای مدیران وزارت ورزش و جوانان بر حل مشکلات ورزش خوزستان تاکید داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افزود: کلنگ‌زنی دو خانه کشتی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان با حضور وزیر ورزش ، برای ما یادآور این است  که خوزستان استان بسیار با استعدادی است و آینده ورزش خوزستان در رشته کشتی نیز خوب خواهد بود. با حضور وزیر در استان خوزستان که طی چند روز آینده خواهد کرد،همچنین مراسمات افتتاحیه چندین مجموعه را خواهیم داشت که شامل :
افتتاح زورخانه اندیمشک آنهم پس از سال‌ها بالاتکلیفی ، افتتاح استخر اندیمشک و همچنین سالن رزمی مسجدسلیمان که ساخت آن بیش از ۱۳ سال طول کشید و  خانه وزنه‌برداری این شهرستان به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی خبرداد : اتفاقی که در کشور نادر است و  فقط در استان خوزستان در حال رخ دادن است، افتتاح ۱۰ خانه جوان است که با حضور وزیر ورزش این اقدام مهم انجام می‌شود. وزیر در هر سفری که به استان‌ها داشته است، ۲ خانه جوان را افتتاح کرده و برای خود وزیر هم جای تعجب است که در خوزستان چگونه ۱۰ خانه جوان آماده افتتاح شده است.

حیدری عنوان کرد: دلیل اصلی این کار، اهمیت حوزه جوانان است و ما معتقدیم که باید جوان خوزستانی در این جایگاه فعالیت گسترده داشته باشد تا حق خوزستان ادا شود. نباید نسبت به جوانان بدون برنامه عمل کنیم و آن‌ها را نادیده بگیریم . علاوه بر این ۱۰ خانه، چند خانه جوان دیگر را هم خواهیم داشت که محل فعالیت سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد خواهند شد.

وی افزود:‌ مطالبه‌گری برای حق خوزستان، ‌سهم جوانان این استان است. کارگاه‌های توسعه و ترویج ازدواج با نگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و موارد بسیار دیگری از جمله برنامه‌های این خانه‌های جوان هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خاطر نشان کرد: قرار است طرح بسیار خوبی را با حمایت استاندار خوزستان در رابطه با مسکن جوانان اجرایی کنیم که در آینده بیشتر از آن خواهم گفت. همچنین در ستاد ساماندهی جوانان ، برنامه‌های بسیار خوبی را تدوین کرده‌ایم که به‌ زودی رسانه‌ای خواهند شد.

وی در ادامه بیان کرد : تا پایان سال پنج استخر نیز در استان خوزستان به بهره‌برداری خواهند رسید که در شهرستان‌های گتوند، اندیمشک و اهواز هستند . همچنین سال‌های ۹۶ و ۹۷ را برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان هدف گزاری کرده ایم . زخم‌های کهنه‌ای بر پیکره ورزش خوزستان است و برنامه‌ریزی برای کارهای جدید مستلزم آن است که پروژه‌های نیمه‌تمام را به سرانجام برسانیم.

حیدری همچنین گفت: تا پایان سال ۹۷  چیزی به عنوان پروژه‌های نیمه‌ تمام در استان نخواهیم داشت و بعد از آن نیز برای بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی های بلند مدت  خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان تاکید کرد : متاسفانه باید بگویم ورزش بانوان نیز یکی از مهمترین موضوعاتی است که در استان خوزستان مغفول مانده است و  در سالهای گذشته در شورای ورزش استان  به صورت فصلی برگزار می‌شد، برنامه‌ای برای ورزش بانوان خوزستان وجود نداشت ، این قول را میدهیم در آینده ورزش بانوان خوزستان در کشور سرآمد خواهد شد .

وی افزود: خدا را شاکرم که در حال حاضر با کمک تمام دلسوزان به زودی مجموعه حجاب اهواز که متعلق به شیرزنان خوزستانی است، پس از سال‌ها به اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان تحویل داده خواهد شد و ما خیلی زود آن را تجهیز و تکمیل خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان همچنین افزود :  مذاکراتی  با شهرداری کلانشهر اهوازداشته‌ایم و ان‌شاءالله هفته آینده در کمیسیون فرهنگی شواری شهر اهواز جلسه خوبی خواهیم داشت و قرار براین است برنامه سه سال آینده ورزش کلانشهر اهواز به صورت مشترک تدوین شود. همچنین در بخش ورزش همگانی اهواز نیز اتفاق خوبی خواهد افتاد که جا دارد از آقای کتانباف، شهردار کلانشهر اهواز قدردانی نمایم .

حیدری عنوان کرد:‌ واقعیت این است که خوزستان از قطار توسعه در ورزش جا مانده است اما اکنون ما مثل ادوار گذشته دست روی دست نمی‌گذاریم و همه چیز را تمام شده نمی‌دانیم، بلکه برای زیرساخت‌های ورزش برنامه های بسیاری داریم و امسال مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در نظر گرفته شده است. طبق برنامه ریزی های بعمل آمده طی پنج سال آینده، استان خوزستان از نظر زیرساخت‌های ورزشی به عنوان یک استان برخوردار خواهد بود.

حیدری افزود: با برنامه‌ریزی که ما در بحث توسعه زیرساخت‌های ورزش استان انجام داده‌ایم، از طرح‌ها رونمایی خواهیم کرد و مهمترین هدف ما در توسعه زیرساخت‌ها نیز حضور بخش خصوصی است. ما استانی هستیم که رتبه اول را بین تمام ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور در ماده ۲۷ کسب کردیم و ان‌شاءالله این روند تداوم خواهد داشت .

وی با اشاره به یک اتفاق بزرگ در ورزش خوزستان، گفت:‌ شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که در ورزش فرصت اشتغال‌زایی وجود داشته باشد ولی ما می‌توانیم با طرح‌های مدنظر بیش از ۳۵۰ شغل مستقیم ایجاد کنیم که کار و اتفاق بسیار بزرگی است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در ادامه بیان کرد:‌ من از روز اول خدمتم به روسای هیئت‌های ورزشی استان عرض کردم که اتوبوس ورزش خوزستان ،حتی یک صندلی اضافه ندارد و هر کسی که زحمت بکشد و خود را مقید به انجام کار جدید،‌ پیگیری و تلاش جهادگرانه بداند در خدمت او هستیم و از او حمایت می‌کنیم اما کسی که فکر می‌کند که رئیس هیئت شود و به آن به عنوان شغل دوم خود نگاه کند، قطعاً با او ادامه همکاری نخواهیم داشت.

حیدری افزود: تمام تلاش ما این است که هیئت‌های ورزشی استان به بالندگی و توانایی بالایی برسند و ما هم در کنار آنها خواهیم بود . برای اولین بار پس از ۱۵ سال ، مبلغی بالغ بر سه میلیارد ریال تجهیزات ، برای هیئت‌ها خریداری خواهد شد .
ضمناً هر هیئت ورزشی یک مدیر توانمند می‌خواهد و بیشتر از اینکه بگوییم ورزشی باشد ، باید توانایی مدیریت کردن هیئت را داشته باشد.
حیدری گفت: ما در کشتی حرفهای زیادی برای گفتن داریم ولی این نیز کافی نیست و باید برای آنهم برنامه ویژه داشته باشیم و وقتی میزبان مسابقات جام جهانی هستیم، انتظار این است که چند خوزستانی نیز در این رقابت‌ها دوبنده تیم‌ملی را به تن کنند. قرار نیست ما نقش قلک را برای فدراسیون داشته باشیم و اگر میزبانی را می‌پذیریم، اهدف بسیار زیادی از این میزبانی داریم.

وی خبر داد : ما امسال بیش از ۶۴ میزبانی کشوری را در سطح استان داریم و این قول را می‌دهم در سه سال آینده در رشته‌هایی که شاید هرگز تصورش را هم نکنید، ملی‌پوش خواهیم داشت .

متاسفانه جدول ورزش سه‌گانه خوزستان ، تماماً خط تیره است ، چرا که در آن هیچ برنامه ای نبوده است .

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در پایان گفت :‌ در بخش ورزش روستایی نیز روستای مسیر الهایی را به عنوان پایلوت انتخاب کردیم و جلسات خوبی داشتیم و به‌زودی یک بسته سه ساله ورزشی تهیه می شود و می‌خواهیم برای ورزش روستاهای استان نیز برنامه‌ریزی های دقیقی کنیم. ما می‌خواهیم حداقل امکانات را به روستاهای استان که خودشان مطالبه‌گر هستند، ببریم. خانه ورزش روستایی نیز یکی از اهداف اصلی ما است و همچنین ایجاد فرصت برای جوانان روستایی از دیگر اهداف ما محسوب می‌شود .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست