• شناسه خبر: 2136

امام جمعه اهواز : جوانان تسهیلات اشتغال صندوق توسعه ملی را از دست ندهند/لزوم آموزش مهارتی به جوانان در خوزستان برای مسئولین مربوطه اولویت اول باشد .

امام جمعه اهواز با اشاره به ارائه تسهیلات با سود بسیار ۴ درصد برای اشتغال از سوی صندوق توسعه ملی٬گفت: ظرفیت اشتغال در دولت پر شده است و جوانان باید بدانند این تسهیلات برای ایجاد کار آزاد یک فرصت خوب است . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نمازجمعه امروز (ششم بهمن‌ماه ۹۶) در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز ، اظهار کرد: در خصوص تاریخ شهادت حضرت فاطمه(س) دو روایت وجود دارد ، بر اساس یکی از این روایت ها ، سیزدهم جمادی‌الاول که امسال مصادف با یازدهم بهمن‌ماه می باشد ، سالروز شهادت ایشان است .
آیت الله موسوی جزایری افزود : امیدوارم بتوانیم از سیره مبارک حضرت فاطمه (س) و همچنین تاریخ زندگی پربرکتشان بهره بگیریم . حضرت فاطمه (س) مربی و معلم بودند، ایشان در اوج قله عصمت یعنی مصداق انسان کامل بودند .
امام جمعه اهواز ؛ همچنین در خطبه‌ دوم ؛ اظهار کرد : چندین مناسبت در آستانه دهه فجر وجود دارد . هفتم بهمن ماه ٬ روزی است که شاپور بختیار ٬ نخست وزیر شاه اعلام کرده بود که فرودگاه‌های کشور را با تانک‌ها و زره‌پوش‌ها ببندند . زیرا دولت آن زمان فهمیده بود امام(ره) مصمم است که به ایران برگردد و از روی ناچاری فرودگاه ها را بستند .
آیت الله موسوی جزایری در ادامه افزود : اما وقتی که علما متوجه بستن فرودگاه ها شدند، در دانشگاه تهران دست به تحسن زدند و روز به روز نیز بر جمعیت آنها اضافه می‌شد و تنها درخواست آنان بازگشت امام خمینی(ره) به کشور بود . در نهایت دولت وقت مجبور شد که موانع را بردارد و در روز ۱۲ بهمن ماه ٬‌ هواپیمای امام خمینی (‌ره) از پاریس به ایران آمد و امام خمینی (ره)‌ مورد استقبال باشکوه علما و مردم قرار گرفت .
امام جمعه اهواز در ادمه با اشاره به مشکل حاد اشتغال جوانان ٬ عنوان کرد : باید توجه داشته باشیم که ظرفیت استخدام دولتی تقریبا پر شده است. یعنی در مقایسه با جمعیت جوانان بیکار٬ امکان استخدام برای تمام آن‌ها در دولت وجود ندارد و امر محالی است . لذا برنامه دولت بر این است که جوانان کار آزاد برای خود در دو حوزه روستایی و شهری پیدا کنند، دولت نیز در این دو حوزه تسهیلات خوبی با سود حدود ۴ درصد در نظر گرفته است و  امکان اشتغال با این سود وجود دارد .
وی با تاکید بر اینکه اخذ وام از بانک‌هایی که سودهایی در حدود بالای ۲۰ درصد دارند ، برای وام گیرندگان ثمره ای بجز بدبختی و ورشکستگی در پی نخواهد داشت ٬ افزود : به این ترتیب مبالغ بالایی به دستور مقام معظم رهبری از طریق صندوق توسعه ملی که ربطی به دولت و  هیچ بانکی هم ندارد ٬ با سود کم ارائه می‌شود و این یک فرصت بسیار خوب برای جوانان جویای کار است .
آیت الله موسوی جزایری عنوان کرد: ما شاهد بیکار بودن جوانان بسیاری در روستاهای استان خوزستان هستیم ، که متاسفانه آنها معمولا از این امکانات و خدمات خوب مطلع نمی‌شوند تا براساس قانون بتوانند از این حق خود بهره‌مند شوند ، لذا باید در روستاها و مناطق دورافتاده نیز اطلاع رسانی شود .
امام جمعه اهواز در  ادامه گفت : تسهیلات ویژه‌ مشاغل روستایی برای انواع و اقسام پرورش دام و طیور و … نیز قابل استفاده است . جوانی که از این طرح استفاده کند می تواند از لحاظ مالی و کسب درآمد حاصله به راحتی یک خانواده را به طور کامل و بدون مشکل مالی اداره کند . الیته راهنمایی متقاضیان این طرح ها باید از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد توجه و تایید قرار بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد : لزوم آموزش مهارتی به جوانان در خوزستان برای مسئولین مربوطه اولویت اول باشد ،بر همین اساس وزیر کار نیز مراکز فنی و حرفه ای در شهرها و روستاها موظف کرده اند تا کلاس‌های آموزشی را برای انواع مشاغل دائر کنند تا متقاضیان کاملاً آگاهانه و عالمانه وارد عرصه کار شوند تا خدایی نکرده در این راه شکست نخورند.
امام جمعه اهواز خواستار ورود کارآفرینان عرصه تولید جهت انتقال تجربه به جوانان و افزایش تولید شد و افزود : انشاالله فرصتی که این برنامه‌ها و طرح‌های اعطای تسهیلات اشتغالزایی می توانند ایجاد کنند ، ضایع نشود و جوانان استان بتوانند از این طرح‌ها بهره‌مند شوند.
آیت الله موسوی جزایری در پایان گفت : در سامانه مربوط به این طرح ظرف دو روز چندین هزار نفر ثبت‌نام کردند اما در خوزستان تعداد متقاضیان کم بوده است ، واقعاً حیف است که جوانان ما این فرصت خوب را از دست بدهند .قطعاً جوانان ما چیزی کمتر از جوانان استان‌های دیگر ندارند و باید از این فرصت بهره‌ بگیرند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست