• شناسه خبر: 2383

در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب خوزستان /آیت الله شفیعی گفت : حتی لفظ کتاب نیز مقدس و متبرک است / همیشه مدیون کتاب هستیم .

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: لفظ کتاب، مقدس و متبرک است و پروردگار متعال لفظ آن را به صورت متعدد به کار برده چرا که کتاب تثبت کننده علم و دانش است . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

آیت الله سیدعلی شفیعی چهارشنبه (۲۵ بهمن ماه ۹۶ ) در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب خوزستان در اهواز ؛ اظهار کرد: کتاب و کتب به معنای سواد ، استقرار و رسوخ است و معلومات از طریق کتاب راسخ می شوند و از اضمحلال و فراموشی بازداشته می شوند ، برای همیشه مدیون کتاب هستیم .

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد : حتی لفظ کتاب نیز مقدس و متبرک است و خداوند متعال لفظ آن را به صورت متعدد به کار برده چرا که کتاب ثبت کننده علم و دانش است .
آیت الله شفیعی افزود : کتاب هرگز از مد نمی افتد و تاریخش بدون انقضا است ؛ هر چه زحمت بکشیم و فعالیت کنیم و در آن کوشش کنیم باز هم به آخر آن نمی رسیم.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد : کتاب همیشه ما را به دنبال خود می کشاند و ارزش کتاب است که ما را به خود جلب می کند.
وی با اشاره به تعداد کتابخانه های بزرگ کشور توضیح داد: هیچ کتابی از کتاب دیگر مستغنی نیست و یک کتاب پیدا نمی کنید که قاطعانه بگویید از داشتن کتاب دیگر بی نیاز هستید.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان نیز گفت : امیدوارم با توجه به تلاش و زحمات مجموعه های فرهنگی شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی باشیم.
علی حسین حسین زاده بیان کرد : انقلاب اسلامی ایران را نیز انقلاب فرهنگی می نامند و حتی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بیش از اینکه به عنوان رهبری سیاسی شناخته شوند به عنوان رهبر دینی و اهل علم می شناسند.

حسین زاده افزود : شاخص های فرهنگی کشور مرتبط به کتابخوانی پایین است و میزان مطالعه در کشور ما از میانگین کشورهایی که سابقه ای ندارند پایین تر است .
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ادامه داد : شمارگان فعلی نشر کتاب بیش از هزار نسخه نیست و این درد است که قطعاً نیازمند چاره اندیشی است .
وی تصریح کرد : چرا ملتی با این تمدن و سابقه فرهنگی و انقلاب باید میانگین مطالعه اش اینقدر پایین باشد.
حسین زاده به تاثیر مشکلات اقتصادی در حوزه فرهنگ اشاره کرد و خواستار توجه متولیان و حمایت آنها در این حوزه شد.

به گزارش شهر نوشت : دوازدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با شرکت ۵۳۸ ناشر کشوری و ۱۷ناشر تخصصی با ۶۸ هزار عنوان کتاب ، روز چهارشنبه در اهواز گشایش یافت.

نمایشگاه کتاب از ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه جاری صبح ها و بعدازظهرها در محل نمایشگاه بین المللی خوزستان برپاست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست