• شناسه خبر: 1400

در جلسه شورای اداری استان خوزستان – نماینده ولی فقیه در خوزستان: انتظار به حق ما در استان استخدام جوانان خوزستانی در صنایع استان است .

آیت الله موسوی جزایری گفت: استخدام ۲۵۰۰ نفره وزارت نفت را به‌گونه‌ای طراحی کرده بودند که حتی یک نفر هم از خوزستان نتواند استخدام شود. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان در جلسه شورای اداری استان خوزستان که امشب دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶  که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: انتظار به حق ما در استان استخدام جوانان خوزستانی در صنایع استان است ، در ادوار گذشته شاهد عدم استخدام نیروهای بومی در شرکت های مستقر در خوزستان بوده ایم

وی ادامه داد : در دهه های گذشته نیشکر آمد و زمین کشاورزی مردم را گرفت به آن‌ها قول داده که بعداً خودشان و فرزندانشان در این شرکت‌ها به کار خواهد گرفت ، اما بعدها به سراغ استخدام های کشوری با اعلام عمومی رفتند و از جاهای  دیگری آمدند در همان زمین‌ها و جلوی چشم صاحبان زمین مشغول کار شدند و صاحبان آن بیکار و فقیر ماندند که ماندند .

وی با اعلام اینکه حدود ۴۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین در اهواز وجود دارد، بیان کرد: عده زیادی از این حاشیه‌نشین‌ها همین صاحبان زمین‌های کشاورزی هستند که به دلیل فقر و بیکاری حاشیه نشین شده اند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: نیشکر خود یک خدمت بزرگی است اما مد نظر ما بی‌توجهی برخی مسئولان است که در پایتخت نشسته اند تصمیم می‌گیرند و می‌گویند استخدام یک قانون کشوری است اما توجه ندارند که در منطقه ما چه برسر مردم آمده یا می آید .

آیت الله موسوی جزایری ادامه داد : وقتی شخصی زمین کشاورزی و اموال خود را می فروشد و به خاطر بیکاری حاشیه‌نشین می‌شود ما با دیدن وضعیت او خجل می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان  به وجود حوزه های نفتی در رفیع، جفیر و سوسنگرد اشاره کرد و اظهار داشت: می خواهند تعداد ۲هزارو ۵۰۰ نفر در حوزه نفت استخدام کنند، اما ظاهراً اولویت استخدام برای وزارت نفت استان های اصفهان، مشهد و… است.

وی همچنین اضافه کرد: استخدام ۲۵۰۰ نفره وزارت نفت را به‌گونه‌ای طراحی کرده بودند که حتی یک نفر هم از خوزستان نتواند استخدام شود توجیه شان هم این بود هرشخصی که تحصیلات بیشتری دارد واجد شرایط است آیا این شرط ارزش آن را دارد که به خاطر آن عده زیادی از جوانان خوزستانی دچار انحراف کج روی شوندپ؟؟؟؟!!!!!!

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به رژیم سعودی و قسم خوردن آنان مبنی بر کشاندن جنگ به داخل ایران گفت: در ایران به غیر از خوزستان جای پایی ندارند و در این شرایط نباید مردم را به دامان دشمن سوق دهیم. دشمن می خواهد از طریق وهابیت به ما ضربه بزنند . ما نباید نسبت به این مسائل مهم بی توجه باشیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان همچنین با اشاره به موضوع مهم و حیاتی انتقال آب ، یادآور شد: وقتی می‌بینید نمایندگان خوزستان فریاد می زنند بدانید همین متخصصان سازمان‌های دولتی به ما گزارش‌ خصوصی داده اند و می‌گویند که ما جرأت نداریم این مسائل را آشکار کنیم اما شما آگاه باشید که این‌چنین مسائلی وجود دارد.

وی تاکید کرد :  گزارش‌هایی که ما از مسئولان و کارگزاران خودتان دریافت کرده‌ایم نشان می دهد در صورت عملی شدن طرح انتقال آب آینده خوزستان بسیار بد و وخیم می شود مسئولان این را بدانند که ما بدون مستندات علمی  اظهارنظر نمی‌کنیم مستنداتی داریم که در موضوع انتقال آب ، اگر تصمیمات گرفته‌شده عملی شود صدمه سنگینی به خوزستان وارد می‌شود.

آیت الله موسوی جزایری عنوان کرد: خواهش من این است که در شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای در خصوص موضوع انتقال آب خوزستان تشکیل شود که هم ما با اطلاعات و مستندات خودمان حضور پیدا کنیم و هم تمام مسئولان ذی‌ربط مربوطه حضور داشته باشند ، نمایندگان مجلس که خود منتخبین مردم هستند، صاحب صلاحیت قانونی هستند، حق نظارت دارند و قانون این صلاحیت را به آنان داده است.

وی ضمن اشاره به  اظهارنظرهای نمایندگان مجلس که بر اساس حق قانونی آن هاست گفت : مسئولان باید تحمل بکنند، بالاخره در یک جلسه باید به جمع‌بندی برسیم، اگر ما مبالغه کردیم و افراطی هستیم نظراتمان را اصلاح می‌کنیم، اما اگر مسئولان مرکز نشین اطلاعاتشان دقیق نیست که اطلاعاتشان را اصلاح کنند.
آیت الله موسوی جزایری در پایان مجدداً  تاکید کرد: جلسه‌ای در پایتخت و البته نه در دولت ، بلکه در شورای امنیت ملی برگزار شود برگزار کنید که همه حضور داشته باشند ما هم بیاییم و در این جلسه درباره موضوع آب خوزستان اظهارنظر کنیم تا در پایان به یک نتیجه مناسب برسیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست