• شناسه خبر: 2238

رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان : افزایش سه برابری تولیدات کشاورزی درزمینهای فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان/ در پایان طرح بیش از ۳۰۰هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

چنگلوایی گفت: بر اساس آمار، مجموع تولیدات کشاورزی در اراضی فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان معروف به طرح رهبر معظم انقلاب اسلامی، حدود سه برابر افزایش یافته است. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

کیخسرو چنگلوایی امروز (چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه۹۶) در پایان سفر ۲روزه رضا ویسه معاون هماهنگ کننده دفتر معاون اول رئیس جمهور ،در خصوص طرح ۵۵ هزار هکتار ؛ اظهار کرد : از مجموع ۲۶۵هزار هکتار فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبری که به بهره برداری رسیده ، تولیدات کشاورزی این اراضی از یک میلیون و ۱۶۵هزار تن در پیش از اجرای طرح ، به رقم چهار میلیون و ۷۳۰هزار تن در زمان کنونی رسیده است.

چنگلوایی ادامه داد : با اجرای طرح ۵۵۰هزار هکتاری تا پایان سال ۱۴۰۰ ، مجموع تولیدات کشاورزی و باغی این طرح از سه میلیون و ۳۶۷هزار تن به ۱۱میلیون و ۱۵۷هزار تن خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح مقام معظم رهبری ، افزایش تولیدات کشاورزی خوزستان از ۱۶میلیون تن فعلی به ۲۵میلیون تن است ؛ افزود : با اجرای این طرح بیش از ۳۰۰هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

چنگلوایی در ادامه به راه اندازی تشکل های تعاونی تولیدی و نظام های بهره برداری در اراضی فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری اشاره کرد و افزود:در مجموع ۴۵تعاونی تولیدی و نظام بهره برداری به منظور سازماندهی و ارتقا تولیدات کشاورزی در اراضی فاز اول راه اندازی شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان آموزش بهره برداران به منظور ارتقای راندمان تولید در واحد سطح ، افزایش بهره وری و مدیریت الگوی کشت را از دیگر اقدام های جهادکشاورزی استان در محدوده زمینهای فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان بیان کرد و ادامه داد : ۱۱۴کارشناس و مروج کشاورزی در این طرح به کار گرفته شده اند تا سطح آموزش و دانش فنی بهره برداران کشاورزی را افزایش دهند.

رضا ویسه معاون نظارت و هماهنگ کننده دفتر معاون اول رئیس جمهور روزسه شنبه(۱۰ بهمن ماه ۹۶) در بازدید از بخش های طرح ۵۵۰هزار هکتاری در مناطق باوی و داریون شوشتر ، روند پیشرفت این طرح را مورد ارزیابی قرار داد.
لازم بذکر است  فاز دوم طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبری با تخصیص سه میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی کشور یا منابع خارجی (فاینانس) برای تجهیز و نوسازی ۲۴۵هزار هکتار در اراضی باقی مانده طرح واقع در مناطق لالی ، اندیکا ، مسجدسلیمان ، شوشتر ، باغملک و ایذه پس از مطالعات کارشناسی بزودی شروع شود.
بر اساس مصوبه هیات دولت طرح ۵۵۰هزار هکتاری باید تا سال ۱۴۰۰ با پایان دولت دوازدهم با اجرای فاز دوم ، به طور کامل بهره برداری برسد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست