• شناسه خبر: 3706

سرپرست اداره کل آموزش و‌پرورش خوزستان در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان: تشکیل ستاد معین برای رفع معضل کمبود نیروی انسانی در خوزستان

سرپرست اداره کل آموزش و‌پرورش خوزستان استان خوزستان اظهار کرد: با تشکیل یک ستاد معین حل معضل نیروی انسانی در استان خوزستان مورد پیگیری قرار بگیرد و هر استانی به مدت ۵ تا ۱۰ سال تا رفع معضل نیروی انسانی معین استان خوزستان ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ، مهدی رفیعی امروز پنج شنبه ( ۳ مرداد۹۸ ) در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز و اولین جشنواره مدرسه ای به منظور افزایش ایمنی مدارس با رویکرد خیران اظهار کرد : همه ما بر این باوریم که مسیر موفقیت جامعه و کشور از دانش و دانایی عبور می کند که گذرگاه آن مدارس و آموزشگاه های ما هستند.

وی گفت: این محفل نیز به پاس  دانایی و آگاهی برگزار شده است و من به همه شما معماران تعلیم و تربیت دست مریزاد می گویم.

 

رفیعی  با اشاره به وجود ۵۰ هزار و ۶۴۰ کلاس درس  با تراکم ۲۳/۷ درصد در سه دوره تحصیلی است افزود :  از جمع دانش آموزان روستایی و شهری ۳۱ درصد در فنی حرفه ای و کار و دانش و مابقی در رشته های نظری تحصیل می کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد : در این استان یک میلیون و ۹۰۰ هزار دانش آموز، ۵۷ هزار و ۹ نفر نیروی انسانی و همچنین ۱۱ هزار و ۵۵۴ مدرسه داریم.

رفیعی گفت: مدیریت این جمع بزرگ دانش آموزی سخت است و در حال حاضر این استان دارای چالش های زیادی در حوزه نیروی انسانی است که امیدواریم با تمهیدات وزارتی این چالش ها به حداقل برسد.

وی افزود: خوزستان با کمبود۱۶  هزار نیروی انسانی رو به رو است  و از این تعداد بخشی با اضافه کار و حق التدریس جبران می شود اما در حال حاضر با کمبود ۱۰ نفر نیروی انسانی رو به رو هستیم.

رفیعی گفت: البته این مشکل فقط به دست وزیر قابل رفع نیست و باید به صورت ملی دنبال شود و پیشنهاد این است که با تشکیل یک ستاد معین برای حل این مشکل در استان خوزستان اقدام شود و هر استانی به مدت  ۵ تا ۱۰ سال تا رفع معضل نیروی انسانی معین استان خوزستان شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان  تصریح کرد: مدیریت آموزشگاهی سند تحول محور را بر مدار مدارس قرار داده و امیداریم  این بخش نیز با آموزش نیروی انسانی از طرف وزارت به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست