• شناسه خبر: 2210

علی عسگر ظاهری ؛ نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی : مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان شاخصه‌های یک مدیر کارآمد را ندارد .

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی،ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان،خواستار تغییر در این روند شد. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

علی عسگر ظاهری ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در استان خوزستان ، اظهار کرد : در قرن حاضر ، توریسم و گردشگری به‌عنوان یکی از سه صنعت کلیدی مطرح  است ؛ که با  برنامه ریزی صحیح و مدون و سرمایه گذاری مناسب در استان میتوان امیدوار بود که بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال ما مرتفع شود .
نماینده مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه با وجود اماکن بسیار زیبای گردشگری در استان خوزستان و آثار بی نظیر باستانی ، شاهد تحرک خاصی برای بهره برداری مناسب از این فضاها نیستیم و در مواردی به‌علت تعلل و بی توجهی شاهد از بین رفتن این آثار و مکان‌ها نیز هستیم.
وی در ادامه به نقش گردشگری در رفع معضل بیکاری پرداخت و عنوان کرد: در صنعت گردشگری به ازای ورود هر گردشگر به کشور حداقل پنج شغل ایجاد می‌شود و میزان اشتغال بخش گردشگری نیز دو برابر سریع‌تر از سایر بخش‌ها است.
ظاهری به شاخص‌های یک مدیر موفق در میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: مدیر موفق در این حوزه باید ضمن تلاش برای حفظ داشته‌های میراث فرهنگی، بستر را برای استفاده عموم از این فضاها آماده کند و با برنامه ریزی مناسب از این رهگذر، توسعه را برای مناطق فراهم کند که متاسفانه مدیریت امروز میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فاقد این فاکتورهاست.
ظاهری در مورد عملکرد مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان نیز گفت : انتظارات ما در این بخش برآورده نشده است. امکانات بالقوه منطقه در این بخش رها شده است. شاهد برنامه ریزی مدون و خاصی در این زمینه نبوده و نیستیم  و یقینا مسئول این شرایط  نابسامان مدیریت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان است.
نماینده مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی همچنین به مجوزهای صادره برای تورهای گردشگری نیز پرداخت و تاکید کرد : اینکه بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم و نظارت کافی بر روی مناطق گردشگری ، وظیفه خود را تنها صدور مجوز بدانیم، تصور غلطی است و باید اصلاح شود .
وی در ادامه گفت : نظارت کافی بر روی تورهای گردشگری و همچنین ایجاد و فراهم نمودن بسترهای لازم برای پذیرش گردشگر در این مناطق ، انتظار ما از مجموعه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست