• شناسه خبر: 1591

 قائم مقام وزیر نفت در آیین افتتاح پانزدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت حفاری : ۷۰ درصد تجهیزات و سازه ها دستاورد مشاوران،پیمانکاران و سازندگان داخلی است/ صنعت نفت برای توسعه ساخت داخل برنامه ریزی دقیق و مدونی را در پیش گرفته و انجام داد.

شاهدایی ادامه داد: شاخص‌ترین سازمان و وزارتخانه‌ای که در توسعه ساخت داخل و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به خوبی عمل کرده، وزارت نفت بوده است. از سال‌های قبل در این زمینه کار را با تشکیل هسته‌های خودکفایی آغاز کردیم . ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت : 

مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت ؛ پیش از ظهر امروز( ۳ دیماه ۹۶ ) در آیین افتتاح پانزدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت حفاری که در محل نمایشگاه های  بین المللی استان خوزستان  برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدای چاه رگ سفید به تلاش همه جانبه شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مناطق نفتخیز جنوب در خصوص مهار آتش سوزی چاه رگ سفید اشاره کرد و گفت : به زودی خبرهای خوبی را برای ملت ایران خواهیم داشت .
 قائم مقام وزیر نفت در خصوص برنامه های صنعت نفت اظهار داشت : صنعت نفت یکی از موثرترین صنایع در زمینه توسعه ساخت قطعات و تجهیزات داخل می باشد ، هر کجا پروژه یا مجتمع تولیدی  در خصوص صنعت نفت می‌بینید ،مطمئناً   توانمندی‌های تخصصی و ساخت  داخلی کشور را نیز خواهید دید.
 وی با بیان اینکه ۷۰ درصد تجهیزات و سازه ها دستاورد مشاوران، پیمانکاران و سازندگان داخلی است افزود : این امر سبب افتخار همه ما ایرانی ها است ، ما در گذشته  فقط در کنار خارجی ها کار و فعالیت می کردیم و ساخت قطعات داخل کشور بسیار ناچیز بود و همه قطعات وارداتی بودند . اما با تحولی  که در صنعت نفت و پتروشیمی و گاز صورت گرفت، صنعت نفت برای توسعه ساخت داخل برنامه ریزی دقیق و مدونی را در پیش گرفته و انجام داد.
شاهدایی تاکید کرد : افتخار ما ایرانی هاست که امروز چاه را حفاری و نگه داری می کنیم و تمام مجتمع های تولیدی را بدون وجود خارجی ها بهره برداری و نگه داری می کنیم.
 قائم مقام وزیر نفت به تشکیل هسته های خود کفایی و توسعه فناوری ها و دانش فنی و ایجاد هسته تحقیق و توسعه در وزارت نفت اشاره کرد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای این توسعه خواهیم گذاشت.
شاهدایی ادامه داد: شاخص‌ترین سازمان و وزارتخانه‌ای که در توسعه ساخت داخل و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به خوبی عمل کرده، وزارت نفت بوده است. از سال‌های قبل در این زمینه کار را با تشکیل هسته‌های خودکفایی آغاز کردیم.
 وی به یکی از قراردادهای جدید نفتی ایران  مشهور به آی‌پی‌سی اشاره کرد و ادامه داد : این قرارداد در این دوره وزارت نفت و در دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران به منظور جذاب نمودن قراردادها برای شرکت‌های معتبر خارجی طراحی و تدوین شد.
شاهدایی اضافه کرد: این قراردادها با شرکت های معتبر خارجی باید با همراهی شرکای و پیمانکاران ایرانی باشد و باید تجهیزات خود را از ایران تهیه کنند.
قائم مقام وزیر با بیان اینکه بسیاری از تاسیسات صنعت نفت کهنه شده است عنوان کرد: از دیگر اقدامات وزارت نفت بازسازی این تجهیزات  و تاسیسات بالادیتی صنعت نفت است و همچنین مطالعات برای میادین نفتی را مد نظر داریم.
وی تصریح کرد: در زمینه مطالعات میادین نفتی قراردادهایی را با دانشگاه‌های کشور منعقد کرده‌ایم تا دانشگاه‌ها بتوانند مطالعاتی را در زمینه میادین نفتی داشته باشند.
شاهدایی به خدمات پشتیبانی برخی از سازندگان  اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از سازندگان با خدمات نامطلوب پس از فروش این روش باعث تخریب اعتماد دیگر سازندگان می شود و گاهی سازنده ایرانی گاهی نمی‌تواند جنس مورد نظر را در موعد زمانی مقرر تامین کند و ما ناچار هستیم تا به خارجی‌ها سفارش دهیم.
وی در پایان همچنین  به اجرای بسته ۵ میلیارد دلاری برای افزایش تولید نفت( EPCF) اشاره کرد و گفت: این بسته برای افزایش تولید نفت از محل تعمیرات و حفر چاه های جدید تعریف شده است، میادینی که در حال حاضر در حال بهره‌برداری از آن‌ها هستیم، با توجه به روند کاهشی که در تولید آن‌ها به وجود آمده است باید با دانش و تکنولوژی روز بتوانیم ازدیاد برداشت داشته باشیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست