• شناسه خبر: 5878

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان مطرح کرد : زباله های شهری ، تهدیدی برای جایگاه تالاب شادگان در کنوانسیون رامسر

محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت از محیط زیست خوزستان گفت : زباله های شهری ، تهدیدی برای جایگاه تالاب شادگان در کنوانسیون رامسر شده است . ...

به گزارش شهرنوشت ،

محمد جواد اشرفی به عضویت تالاب بین‌المللی شادگان در کنوانسیون رامسر اشاره کرد و گفت: این تالاب به دلیل تخلیه پسماند‌های شهری آبادان، مقرر شده بود که از لیست کنوانسیون خارج شود.

وی با بیان اینکه از طریق وزارت امور خارجه پیگیری‌های زیادی انجام شدن تا از خروج تالاب شادگان از لیست کنوانسیون رامسر جلوگیری شود، افزود: شهرداری آبادان بدون هیچ مدیریتی، زباله‌های شهری را در تالاب شادگان تخلیه می‌کند که این کار تهدیدی علیه بهداشت عمومی و سلامت مردم است.

اشرفی با اشاره به اینکه دفن زباله‌ها می‌تواند اکوسیستم تالاب شادگان که از اکوسیستم‌های مهم جهانی است به مخاطره بیندازد، گفت: مقرر شده بود که پسماند‌های آبادان به محل دفن پسماند‌های خرمشهر منتقل شوند، اما به رغم برگزاری جلسات مختلف، هیچ اقدامی انجام نشده است. ضمن اینکه شهرداری آبادان مشکلات مالی را مطرح کرده که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه موضوع مسائل زیست محیطی، اولویت شهرداران نیست، در حالی که یک شهردار ابتدا باید به فکر سلامت مردم باشد، ادامه داد: بی‌توجهی شهرداران به سلامت مردم واقعا قابل تامل است. ضمن اینکه شهرداری آبادان هم سالانه حدود ۵۰ میلیارد تومان عوارض آلایندگی دریافت می‌کند و انتظار می‌رود بخشی از این پول را برای مسائل زیست محیطی هزینه کند.

محمد گراوند معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز نیز در این باره اظهار کرد: مردم مناطق دیگر، تالاب مصنوعی و جاذبه طبیعت‌گردی ایجاد می‌کنند، اما ما در خوزستان در حال تخریب کردن تالاب‌ها و دریا‌ها هستیم.

ایلنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست