• شناسه خبر: 1927

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان: دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در ارتباط بین المللی ایران با سایر کشورها پیشتاز باشد.

حسین زاده نیازکشور به اشتغال و نیروی کار ماهر را با اهمیت خواند و ظرفیت ها و پتانسیل های این دانشگاه در راستای آموزش را سمت و سو و کمک شایانی در بحث رفع بیکاری دانست. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

معاون سیاسی امنیتی استانداری خوزستان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در ارتباط بین المللی ایران با سایر کشورها پیشتاز باشد.
علی حسین حسین زاده در آیین چهارمین گردهمایی روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشور که در محل دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان در اهواز برگزار شد، گفت: ظرفیت های داخلی و برون مرزی موجود در خوزستان می تواند ارتباط دهنده کشورها با ایران اسلامی باشد.
 معاون سیاسی امنیتی استانداری خوزستان با بیان این که کشور ما در حوزه آموزش چندین سال است که در حال تلاش جهت برقراری روابط دانشگاهی است، اظهار کرد: با تاسیس یک واحد آموزشی در کشورهای منطقه می توان این ارتباط دانشگاهی را برقرار کرد،البته این ارتباط در تهران به صورت محدود ایجاد شده است اما با توجه به انعطافی که در قوانین دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد ، این دانشگاه می تواند در این بخش پیشتاز باشد.
حسین زاده به فعالیت های این دانشگاه و مسیری که در حال طی شدن است، اشاره کرد و ضمن تاکید بر آغاز مسیر صحیح در چارچوب کیفیت بخشی این دانشگاه با حضور ریاست دکتر امید، عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک سرمایه بسیار خوب است که در گذشته کمبودها و نقصان هایی داشت و بعضا از سوی جامعه دانشگاهی مورد انتقاد قرار می گرفت اما امروز با سیاست های جدیدی که در این دانشگاه اتخاذ شده ، این امید و اطمینان وجود دارد که می تواند به عنوان یک سرمایه برای کشور باقی بماند و محل اثربخشی فراوان تری در راستای مباحث عمومی و اقتصادی کشور باشد، خوشبختانه بارقه های امید در این دانشگاه فراهم شده است .
وی مسئولیت متعهدانه دانشگاه جامع علمی کاربردی در این شرایط را مهم و سنگین برشمرد و با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در راستای اشتغال و بیکاری گفت: همه ما می دانیم که یکی از چالش های مهم پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی ، بحث اشتغال است و با این دوره محدودی که دولت ها در اختیار دارند ، امکان حل همه مسائل اشتغال توسط دولت نیست اما بخش مهمی از این مساله می تواند از طریق این دانشگاه که یک ثروت محسوب می شود، در راستای کیفیت بخشی وتنوع بخشی به بحث مهارت ها در کشور، منبع خیر و اثری برای معضلی که جامعه و کشور را آزار می دهد، باشد.
حسین زاده با مهم دانستن اینکه کشور به اشتغال و نیروی کار ماهر نیاز  مبرم دارد و ظرفیت ها و پتانسیل های این دانشگاه در راستای آموزش را ،  سمت و سو و کمک شایانی در بحث رفع بیکاری دانست.
 این مقام مسئول توجه ویژه به موضوع آموزش های مهارتی در برنامه ششم توسعه را مسیری برای انجام کارهای اثرگذار عنوان کرد و گفت: استان خوزستان به لحاظ تنوع ظرفیت ها، منبع بسیار خوب و ایده آل برای دانشگاه های جامع علمی کاربردی کشور است. این تنوع ظرفیت به حدی است که بخش عمده ای از این ظرفیت ها هنوز به بالفعل تبدیل نشده است.
وی همچنین افزود : کشور عراق در حال حاضر یک محیط بسیار خوب برای این ارتباط است با توجه به ارتباطی که با استان های مختلف مرزی کشور عراق داشتم، همه مسئولان ارشد این استان ها خواستار این هستند که این ارتباط آموزشی بین ایران و کشور عراق صورت بگیرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خوزستان ادامه داد : به عنوان مثال با توجه به این که بخش عمده ای از تولید نفت عراق از استان بصره انجام می شود، در حال حاضر حتی به اندازه یک چاه نفتی ، ایران ارتباط سرمایه گذاری و نفتی ندارد و همه ی آن در اختیار چینی هاست ، علیرغم این که می دانیم چه دانش متراکم نفتی در ایران وجود دارد و در منطقه بی نظیر است ، همچنین دانشی که در بحث حفاری ، اکتشاف و حفاظت و ایمنی در خوزستان وجود دارد ، در عراق وجود ندراد و مسئولان عراقی بسیار علاقه مند برقراری ارتباط در این حوزه با ایران هستند تا ضمن استفاده از این دانش، بخشی از نیروهای خود را در حوزه مباحث مهارتی تربیت کنند. به همین دلیل این روش راحت ترین گزینه برای ایجاد ارتباط دانشگاه جامع علمی کاربردی با کشور عراق است.
  • عیسی حسینی زاده - 2018-01-12 در 8:08 ب.ظ

    سلام. آیا با داشتن بیش از ۱۵۰۰ ساعت٬ دوره های آموزشی عملی و تئوری در آموزشگاه های خصوصی ایران و خارج از کشور٬ ارزش برابری با مدارک نحصیلی دانشگاهی را دارد؟

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست