• شناسه خبر: 2220

معاون هماهنگ کننده معاون اول رئیس‌جمهور :رفع بحران ریزگردها در کانون توجه دولت است/تعیین زمانبدی و بکارگیری همه امکانات برای برطرف کردن آلودگی کارون+گزارش تصویری بازدید از کانون ریزگردها

ویسه در خصوص بحران ریزگردها و همچنین آلودگی کارون گفت : قطعاً وقت و انرژی ویژه‌ای برای پیشبرد این امور بدون ایجاد تعلل می‌گذاریم ، تا این کارها و تلاش ها به زودی ثمر داده و شاهد خوزستانی بدون ریزگرد و آلودگی باشیم. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

رضا ویسه عصر امروز(چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۶ ) در نشستی که در استانداری خوزستان به منظور جمع بندی سفر دو روزه اش به خوزستان برگزار شد ، اظهار کرد : در بازدیدی که از طرح ۵۵۰هزار هکتار  داشتیم آنچه که کاملاً مشخص است ، در خصوص طرح ، تخصیص آب فاز دوم  طرح ۵۵۰ هزار هکتار است که عملیاتی شده است و مشکلاتی سه سال گذشته برطرف می‌شوند و امیدواریم فاز دوم این طرح هرچه زودتر آغاز شود تا این پروژه عظیم و تاپیرگذار برای کشور به سرانجام برسد .
وی گفت : بخش عمده و اصلی فاز اول طرح۵۵۰ هزار هکتار به مرحله بهره‌برداری نهایی رسیده است و مشکل پیچیده موجود در آن نیز با محبت و توجه ویژه مقام معظم رهبری حل شده است . لذا فقط بخش زهکشی که معطل مانده و منابع زیادی لازم داشت و ایشان با اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به آن موافقت کردند.
معاون هماهنگ‌کننده دفتر معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به بازدیدش از کانون ریزگردها در نقاط مختلف استان خوزستان، عنوان کرد :
کار بزرگی انجام شده و اگر طبق برنامه‌ مشخص شده ،تا پایان سال  ۱۹ هزار هکتار درختکاری در استان انجام شود ؛ اکثریت کانون‌های بیابانی تبدیل به فضای سبز می‌شود و طبق اعلام استاندار خوزستان در طی سالهای آینده نیز  ۱۱۰ هزار هکتار از اراضی بحرانی تحت پوشش قرار می‌گیرد.
ویسه با اشاره به کانال آبرسانی جهاد کشاورزی گفت : ایجاد این کانال آنهم در کمترین زمان ممکن  کار مهندسی بسیار عظیمی بوده ، که همکاری ، پیگیری ویژه استاندار موجب حل گره های این کار شده است .
وی همچنین افزود: در خصوص بحران ریزگردها ، مهمترین کار دولت فراهم کردن امکانات و بسیج همه نیروها می باشد و قطعاً مسئله ریزگردها در کانون توجه دولت خواهد بود تا اقدامات لازم انجام شود .
معاون هماهنگ‌کننده دفتر معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه گفت: دربازدیدی که امروز از مسیر رودخانه کارون در شهر اهواز داشتیم باید بگویم که ظاهراً سراسر رودخانه در شهرهای مختلف استان از آلودگی رنج می‌برد ؛ برای این حوزه و حل این مشکل نیز به همکاری همه‌جانبه و توجهات ویژه نیازمند هستیم.
ویسه اضافه کرد : پیگیری می کنیم تا با تعیین زمانبندی برای وزارت نیرو ، همه امکانات لازم  در خصوص رفع آلودگی رودخانه کارون بسیج شود ، چون رودخانه کارون چشم‌ و چراغ نه تنها خوزستان ، بلکه کل کشور است و باید از آلودگی آن جلوگیری کرد.
وی همچنین با اشاره به آب و فاضلاب شهر اهواز که مرتبط با آلودگی رودخانه کارون است ؛ اظهار کرد : خوشبختانه کار آن در حال مراحل نهایی قرار دارد و بالای ۹۰ درصد پیشرفت داشته است .
ویسه افزود: هفته آینده جلسه ای با حضور استاندار با پیمانکار پروژه فاضلاب شرق اهواز خواهیم داشت، باید بدون اتلاف وقت و در کمترین زمان ممکنه این پروژه به اتمام رسیده و افتتاح شود .
معاون هماهنگ‌کننده دفتر معاون اول رئیس‌جمهور در پایان یادآور شد: طی دو روز اخیر توانستیم مجموعه ای از مسائل و معضلات کلیدی خوزستان را مورد بررسی قرار دهیم ، قطعاً وقت و انرژی ویژه‌ای برای پیشبرد این امور بدون ایجاد تعلل می‌گذاریم ، تا این کارها و تلاش ها به زودی ثمر داده و شاهد خوزستانی بدون ریزگرد و آلودگی باشیم.
 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست