• شناسه خبر: 5188

پیام استاندار خطاب به مردم خوزستان

استاندار خوزستان خطاب به مردم استان و در حضور جمعی از رسانه ها، بیانیه ای درباره شیوع ویروس کرونا قرائت کرد. ...

به گزارش شهرنوشت و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان؛ غلامرضا شریعتی شامگاه ۱۰ اسفندماه در سرسرای استانداری‌ خوزستان و در حضور جمعی از اصحاب رسانه بیانیه ای خطاب به مردم استان درباره شیوع ویروس کرونا به شرح زیر قرائت کرد.

«بسم الله الرحمن الرحیم
“فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین”

امروز ایران عزیزمان در معرض امتحان دیگری قرار گرفته است. پس از گذشت چندین روز از شیوع ویروس کووید-۱۹، متاسفانه سلامتی جمعی از هم وطنان در نقاط مختلف کشور به خطر افتاده و کرونا خوزستانی ها را نیز به شدت تهدید می کند.

خطاب به مردم شریف خوزستان عرض می کنم:

ما امروز در معرض آزمون سختی قرار گرفته ایم. در این برهه ی حساس لازم است ضمن پرهیز از دامن زدن به شایعات و هوشیاری کامل در توجه به اطلاع رسانی های مراجع رسمی، توصیه های پزشکی و الزامات بهداشتی به طور جدی مراعات گردد.

چیره شدن بر این دشمن سرسخت نیازمند عزمی همگانی و همتی عالی است. اطمینان دارم که مردم هوشمند و با اراده ی خوزستان همان گونه که در صحنه های مختلف از مواجهه با دشمن متجاوز در دفاع مقدس تا مقابله با حوادث طبیعی همچون سیلاب سال جاری، سربلند بیرون آمده اند، با روحیه ای قوی و موقعیت شناسی بی نظیر این ویروس شوم را شکست خواهند داد.

به طور قطع ما در کنار هم با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل بیت علیهم السلام در نبرد با این دشمن سرسخت پیروز خواهیم شد و در راه حفظ سلامت مردم عزیزمان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

من به عنوان استاندار خوزستان به شما اطمینان می دهم با تمام توان و ظرفیت و امکانات در کنارتان هستیم و از شما می خواهم با عزم و حمیت همیشگی، همه با هم به مبارزه با این پدیده ی نامیمون بپردازیم.

روی دیگر سخنم با دست اندرکاران امر سلامت، بهداشت و درمان استان خوزستان است. اکنون مقابله با شیوع ویروس کرونا عرصه ی جهادی دیگر است. به عنوان نماینده ی عالی دولت در استان، ایثار و تلاش هایتان در خط مقدم این نبرد را می ستایم و یقین دارم با دعای خیر مردم قدرشناس، پاداشی بس عظیم از جانب پروردگار یکتا در انتظار مجاهدت های سخت کوشانه ی شما است.

از فرمانداری‌ها، شهرداری ها و همه دستگاه های اجرایی استان نیز که متحمل زحمات بسیار برای تمهیدات بهداشتی در اماکن عمومی و آگاهی بخشی به شهروندان شده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و می‌خواهم که به تلاش‌های خود برای ضدعفونی کردن شهرها و آموزش‌های همگانی ادامه دهند. انتظار من از صدا و سیما و اصحاب رسانه این است که با دقت و هوشیاری نسبت به آگاه سازی صحیح و به موقع اقدام نمایند.

هم استانی های گران قدر؛

آن چه در هفته ی جاری و هفته آینده، که هفته هایی حیاتی و سرنوشت ساز برای کنترل این ویروس است، مهم می‌باشد، خارج نشدن از منزل به جز در مواقع ضروری و رعایت بسیار جدی توصیه های بهداشتی و خودمراقبتی است. لذا تقاضا می کنم با صبر و حوصله و درایت، محدودیت های اعلام شده از سوی مراجع ذی صلاح در مورد عدم شرکت در اجتماعات ورزشی، فرهنگی و مذهبی که قطعا موقت خواهد بود، به صورت دقیق رعایت نمایید تا ان شاءالله از این وضعیت خاص به سلامت عبور نماییم.

امیدوارم الطاف الهی در ماه رجب که ماه خدا است، شامل حالمان گردد و با صحت و عافیت روزهای سخت را سپری نموده و به استقبال بهار زیبای خوزستان برویم.

غلامرضا شریعتی
۱۰ اسفند ۹۸»

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست