• شناسه خبر: 5837

انتصاب دنیا قابضی بعنوان رئیس کمیته روابط عمومی انجمن ورزشی او-اسپرت کشور

بانوی خوزستانی رئیس کمیته روابط عمومی انجمن ورزشی او-اسپرت کشور شد. ...

به گزارش شهرنوشت :

با حکم ریاست انجمن او-اسپرت کشور ، دنیا قابضی بعنوان رئیس کمیته روابط عمومی انجمن او-اسپرت کشور منصوب شد .

شایان ذکر است : دنیا قابضی کارشناس ارشد حقوق خصوصی است که در کارنامه فعالیت های خود نویسندگی ، کنشگری حقوقی ، فرهنگی ، رسانه ای و فعالیت ورزشی را بهمراه دارد.

همچنین در رزومه ورزشی میتوان به مسئولیت هایی مانند سرپرستی انجمن ورزشی او-اسپرت در استان خوزستان، داور و مربی بین المللی کلاس جهانی او-اسپرت در رشته تخصصی ایساتیسc اشاره نمود.

گفتنی است او-اسپرت یک نام اصیل ایرانی و برند ورزش پارسیان اصیل است که در سال ۱۳۷۸ توسط استاد محمد قاسم منوچهری ملی پوشان و قهرمان اسبق ایران و جهان پایه گذاری شد و تحت عنوان انجمن او-اسپرت ج.ا.ایران پایه گذاری شد.
این انجمن متشکل از بخش ها و رشته های ورزشی متنوع پارسی است که نام های آن به شرح ذیل است:
ایساتیس،اسپدان،اوتیان، کاسپین،اوکسیان،آکسایا و اهتمان که برگرفته از مهارت ها و بازیهای بومی محلی،نبرد و زورآزمایی ها و هنرهای اقوام سنتی سرزمین پارس است که به شکل موثر و امروزی حتی در مهار و کنترل بحران های اجتماعی خود را نشان داده است.
هدف مبتکر انجمن او-اسپرت توسعه ی فرهنگ غنی پارسی است که یکی از اهداف استراتژیک جنبش جهانی او-اسپرت به شمار می آید که نه تنها این نام های پارسی موجود در انجمن آدمی را به عمیق تاریخ سرزمین پارس هدایت می‌کند بلکه هنر و فرهنگ این سرزمین را به جهانیان عرضه مینماید و در ایران هم تحت عنوان انجمن او-اسپرت جمهوری اسلامی ایران فعال است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست