• شناسه خبر: 552

تاکید استاندار خوزستان بر توسعه ورزش در مناطق حاشیه ای/ لزوم ایجاد عدالت در بخش ورزش بانوان

استاندار خوزستان گفت: بر توسعه ورزش در مناطق کمتر برخوردار و حاشیه ای تاکید می کنم؛ چون این مناطق بیشتر در معرض آسیب پذیری قرار دارند. ...

 

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی شهرنوشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی در آئین تجلیل از قهرمانان ورزش استان که روز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد با تبریک هفته تربیت بدنی عنوان کرد: این هفته فرصت ارزشمندی برای آشنایی بیشتر جامعه با موضوع سلامت و ورزش و زمینه مناسبی برای تبیین اهمیت و آثار فردی و اجتماعی آن است.

استاندار خوزستان افزود: ورزش رمز تندرستی و پویایی جامعه است و توسعه آن باعث ارتقاء سلامت عمومی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی میشود و به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی جامعه و معرفی و ترویج الگوهای انسانیت و پهلوانی حائز اهمیت است.

شریعتی با اشاره به موفقیت های ورزش بانوان در استان تصریح کرد: اخیراً برای اولین بار دختران استان به لیگ برتر هندبال صعود کردند و امیدواریم تلاش  شود موانع پیش روی ورزش بانوان برداشته شود و شرایط به سمت و سویی برود که بانوان در کنار ایفای نقش های مهم خود در خانواده و جامعه، بتوانند به ورزش هم بپردازند.

استاندار خوزستان با اشاره به دسترسی کمتر بانوان به اماکن ورزشی خاطرنشان کرد: این موضوع موجب بالا رفتن آمار چاقی در میان آنها شده و سلامت آنها را در معرض خطر بیشتری قرار میدهد؛ بنابراین بر ما لازم است در جهت عدالت حرکت کنیم.

شریعتی در مورد حوزه ورزش جانبازان و معلولین بر توسعه زیرساخت ها تاکید کرد و گفت: در ورزش های معلولین و جانبازان نیاز و تلاش بیشتری به ویژه از لحاظ زیر ساختی است که باید اقدامات اساسی و مهمی در این زمینه انجام شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در فوتبال جزو معدود استان هایی هستیم که سه نماینده درلیگ برتر داریم یادآور شد: این امر نشان از لیاقت و شایستگی و استعداد ذاتی جوانان این استان است.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: نگاه دولت و بنده به ورزش در استان با اهداف اخلاق، توسعه ورزش و نگاه ویژه به توسعه زیر ساخت ها و اماکن ورزشی است و در این خصوص برنامه ریزی خوبی هم صورت گرفته است و اعتبارات مناسبی در اختیار ورزش و جوانان استان قرار داده ایم.

شریعتی گفت: بر توسعه ورزش در مناطق کمتر برخوردار و حاشیه ای تاکید می کنم؛ چون این مناطق بیشتر در معرض آسیب پذیری قرار دارند.

استاندار خوزستان در پایان عنوان کرد: بابت اقدامات قابل توجهی که در حوزه ورزش همگانی در یک سال اخیر شده از کلیه دست اندرکاران بویژه فرمانداران و شهرداران صمیمانه تشکر میکنم.

 

کد:

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست