• شناسه خبر: 1789

حسینی گلر استقلال رکورد کلین شیت تاریخ را می شکند؟۵۷ دقیقه تا بهرام مودت ، ۱۵ دقیقه تا عابدزاده

دروازه بان استقلال فقط ۵۷ دقیقه با ثبت رکورد بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران فاصله دارد ؛ آیا حسینی از مودت، حجازی و عابدزاده عبور می کند؟ ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

چند سال قبل که امیر قلعه نویی در اردوی پیش فصل استقلال در بازی دوستانه با دیناموکیف به حسین حسینی میدان داد، کسی تصورش را نمی کرد این دروازه بان جوان روزی بتواند رکورددار کلین شیت متوالی در تاریخ لیگ برتر و شاید تاریخ فوتبال ایران شود. او اما آرام آرام در استقلال رشد کرد و با پیشرفت روزافزون به جایگاه کنونی رسید.

حسینی در استقلال معمولا پشت سید مهدی رحمتی بود و شاید به همین خاطر بود که خیلی زود ترجیح داد برای گذراندن خدمت سربازی به ملوان برود. رفت و برگشت به استقلال، پسر سربه زیر آبی ها را نزد آبی ها محبوب کرد و در نهایت او با صبوری و البته تلاش مضاعف برای حفظ آمادگی بدنی اش مزد زحمات خود را گرفت.

شکوفایی حسینی در استقلال را می توان به بازی با سپاهان در هفته پانزدهم نیم فصل اول سال گذشته ربط داد؛ جایی که علیرضا منصوریان با مهدی رحمتی به اختلاف خورد و به هر دلیلی که داشت تصمیم گرفت حسینی را درون چارچوب قرار دهد؛ عملکرد خوب گلر آبی ها در آن مسابقه سرآغازی برای موفقیت های دروازه بان ۲۵ ساله آبی ها بود.

اگرچه رحمتی بازهم در سال گذشته و لیگ هفدهم به ترکیب اصلی برگشت و حسینی مجبور به نیمکت نشینی شد؛ اما او که دست از تلاش و رقابت با کسی که همیشه احترامش را نگه داشته و از او به نیکی یاد کرده، برنداشت. حسینی در کمال احترام و فروتنی امسال هم همچون ادوار گذشته لیگ برتر با رحمتی رقابت کرد و خوش شانس هم بود که وینفرد شفر آلمانی به این آمادگی اش ارج گذاشت.

بازگشت به ترکیب استقلال مساوی بود با درخشش های متوالی و حالا کار به جایی رسیده که او رکورد مهمی را در اختیار گرفته است؛ رکوردی به بزرگی بیشترین کلین شیت متوالی در تاریخ لیگ برتر. حسینی بعد از سوت پایان دیدار استقلال و تراکتورسازی تنها دروازه بانی لقب گرفت که در تاریخ لیگ برتر ۷۸۸ دقیقه به صورت متوالی دروازه اش را بسته نگه داشته است. اگرچه او مقابل تراکتورسازی یکی، دو اشتباه داشت که با خوش شانسی دروازه اش باز نشد؛ اما هرگز نمی شود کار بزرگ او را نادیده گرفت.

اگر بیرانوند دو هفته قبل مقابل فولاد این رکورد را شکست و در دقیقه ۸۹ گل خورد، حسینی این شانس را برای افزایش دقایق گل نخوردنش دارد؛ اتفاقی که می تواند او را در تاریخ فوتبال ایران ماندگار کند و کار را از لیگ برتر با سابقه ۱۷ ساله بالاتر ببرد.

حسینی اگر فقط ۵۷ دقیقه دیگر در بازی بعدی استقلال مقابل سایپا دروازه اش را بسته نگه دارد، به بهترین دروازه بان تاریخ ایران از این حیث تبدیل خواهد شد. در تاریخ فوتبال بهرام مودت در مقطعی در پرسپولیس ۸۴۴ دقیقه متوالی دروازه اش را بسته نگه داشت؛ بعد از او ناصر حجازی در استقلال رکورد ۸۳۷ دقیقه ای ثبت کرده و احمدرضا عابدزاده نیز در ۸۰۲ دقیقه به صورت سریالی اجازه باز شدن دروازه اش را نداد.

به عبارت بهتر حسینی که تاکنون ۷۸۸ دقیقه دروازه اش بسته مانده، اگر ۱۵ دقیقه دیگر گل نخورد، از رکورد عابدزاده می گذرد و اگر ۴۹ دقیقه گل نخورد رکورد ناصر حجازی را پشت سر می گذارد. همانطور که در بالا هم اشاره شد اما عقاب جوان آبی ها برای اینکه رکورددار گل نخوردن در لیگ برتر شود باید ۵۷ دقیقه در بازی بعدی کلین شیت کند و آنوقت با ۸۴۵ دقیقه بالاتر از همه دروازه بان های تاریخ خواهد ایستاد.

چنین موفقیتی که سال های سال است هیچ دروازه بانی به آن نرسیده اگر برای گلر استقلال حاصل شود، افتخاری بزرگ خواهد بود. بی تردید حالا همه استقلالی ها برای رسیدن حسینی به چنین رکوردی لحظه شماری می کنند و آنوقت این دروازه بان با اعتماد به نفس و روحیه بالاتری خودش را برای جام جهانی روسیه می سازد.

ورزش سه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست