• شناسه خبر: 4989

وقتی ما دیاباته را خواستیم کالدرون سرمربی پرسپولیس نبود! استراماچونی: نباید عصبی باشیم / نمی‌دانم چرا کالدرون دائما درباره تیم‌های دیگر صحبت می‌کند

سرمربی استقلال تهران با حضور نشست خبری دربی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت؛ آندره آ استراماچونی سرمربی تیم استقلال تهران با حضور در سالن کنفرانس خبری سازمان لیگ پاسخگوی سوالات خبرنگاران پیش از شهرآورد ۹۰ بود. سباستین لتو و عمر دانسی، سرمربی ایتالیایی را در این نشست همراهی می‌کنند.

سرمربی آبی پوشان تهران در ابتدا اظهار داشت: ما این را میدانیم که دربی یک از مهم ترین بازیهای ایران و دنیا است. ما می دانیم که فقط با دو امتیاز به دربی رسیده ایم. این میتواند یک انرژی برای تیم ما باشد که با ۱۱۰ درصد توانمان بازی کنیم. همانطور که به بازیکنانم گفتم، باید تهاجمی کار کنیم و نباید عصبی باشیم. باید با روحیه‌ای بالا وارد زمین شویم. ما مستحق گرفتن امتیازات بیشتری در سه بازی قبلی بوده ایم.

وی افزود: ما می دانیم که پرسپولیس تیمی است که سه دوره قبلی لیگ برتر را برده است. می دانیم که دو بازیکن به آنها اضافه شده اند. یکی از آنها مهاجم برزیلی است و دیگری کنعانی زادگان است. می دانیم که کالدرون سیستمش را تغییر داده و به سیستم برانکو برگشته است. ما به تیم قبلی خود احترام می گذاریم و باید فردا نشان دهیم که در زمین چه کاری خواهیم کرد.

حمایت هواداران از شما چه کمکی به تیم برای بازی با پرسپولیس می‌کند؟ استراماچونی در پاسخ به این سوال گفت: مطمئنا اولین چیزی که من را متقاعد کرد تا به ایران بیایم و سرمربی استقلال شوم، اهمیت استقلال در آسیا و اهمیت هواداران این تیم بود. در هر تیم و مسابقه ای، هواداران ما را حمایت کردند. این خیلی مهم است چراکه بدون هواداران ما مشکلات زیادی پیدا می کردیم. ما تنها حالتی که می‌توانیم جواب محبت هواداران را بدهیم، این است که هرچه داریم در زمین ارائه کنیم و در هر دقیقه و ثانیه دربی بجنگیم و در پایان مسابقه هواداران خود را خوشحال کنیم.

سرمربی استقلال درباره اظهارات کالدرون عنوان کرد: اول از همه من به آقای کالدرون خیلی احترام می گذارم چون ایشان از من بزرگتر هستند. نمی دانم چرا دائما ایشان درحال صحبت درباره تیم های دیگر هستند. شاید به خاطر پرسپولیس است که الان بهترین تیم حاضر در لیگ است و بازیکنانی با قیمت بالا در اختیار دارد. دستمزدی که آن ها می گیرند از همه تیم های دیگر بیشتر است. نمی دانم چرا ایشان درباره دیاباته صحبت می کنند، درحالی که وقتی ما دیاباته را خواستیم که او سرمربی پرسپولیس نبود.

استراماچونی درخصوص انتقادات از تیم استقلال بیان داشت: اول از همه موضوعی است که هرکسی نظری دارد ولی چند مسابقه شرایط یک تیم را نشان نمی دهد. فردا مسابقه چهارم من با استقلال است. با تیمی کار می کنم که بیشتر از نیمی از بازیکنانش تغییر کرده است. یک مربی جدید در یک کشور و لیگ جدید. نتیجه فردا هرچه می خواهد باشد، این چیزی نیست که من را از آنچه که می خواهم انجام دهم، عقب نگه دارد. قطعا بازی فردا برای ما جهت آینده اهمیت دارد. فردا بازیکنان جدیدی در شهرآورد بازی می کنند و بازیکنان زیادی اثبات می کنند که در حد استقلال هستند. من به لحاظ ذهنی و روانی این مسئله را به بازیکنانم یاد داده ام. کار من چند بازی نیست کار من ساختن یک استقلال خوب است. هرچه برنامه‌های ما زیادتر باشد، کار ما سخت تر هم می شود. از باغبان و مسئول لباس های ما هم می خواهند ما دربی را ببریم. این بازی نمی‌تواند برنامه ها و پروژه های من را از بین ببرد.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال شایعات پیرامون آینده‌اش گفت: اینکه یک مربی حرفه ای باشید، می دانید که هر نتیجه ای در هر بازی می تواند اتفاق بیافتد. اگر کسی فکر کند که در انتهای بازی مشکل من هستم، به تصمیم باشگاه احترام می گذارم.

استراماچونی درباره غایبان استقلال مقابل پرسپولیس عنوان کرد: فاز حمله تیم ما هنوز کامل نیست و ما هنوز در فاز حمله نتوانسته ایم بازیکنی اضافه کنیم. این چیزی است که من در اواخر نقل و انتقالات بابتش نگرانم. ما دیاباته را فردا احتمالا نداریم و این نکته مهمی است. قائدی صد درصد آماده نیست و اسماعیلی هم محروم هستند. به همین دلیل یازده بازیکنی که وارد زمین می شوند، باید بیشتر زحمت بکشند. ما تمرین می کنیم که برای دربی آماده شویم و در آن بازی خوب کار کنیم. در دربی فردا باید تعادل تیم را داشته باشم. من از بازیکنانم خواسته ام تلاش بیشتری داشته باشند و کار خود را با شجاعت انجام دهند. اگر ما بتوانیم به این شکل بمانیم، ممکن است در آینده ساختارمان تغییر کند.

“چه تیمی برنده می شود؟” استراماچونی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: یک مربی تیمش را برای چنین مسابقاتی آماده می کند. اراده مربی و تک تک بازیکنان این است که همه ۱۱۰ درصد تلاش کنند. من ناراحت خواهم شد اگر بازیکنی از این وظیفه پیروی نکند. کسی که فوتبال را نمی داند هم نمی تواند نتیجه دربی را پیش بینی کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست